Author Topic: Inormacje o śledzeniu przez cookies, Twoje IP jest widoczne i kamera niezabezp.  (Read 3875 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chorzow.batory

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Witam,
od bardzo wielu lat używam dodatkowo Avasta jako antywirusa. Znam również jego możliwości. Instaluje i polecam go innym w zestawie innych zabezpieczeń.
Niestety ostatnio Avast zaczyna mnie irytować swoimi coraz bardziej natrętnymi komunikatami o tym jak mój komputer może być zagrożony i jest słabo chroniony  :-X 
Nie wiem co za mocarze się aktualnie zajmują marketingiem, ale wyraźnie się ośmieszają jak samego Avasta w wersji free. Co bardziej kumaty na dzień dzisiejszy jest w stanie stwierdzić, ze Avast free jest tylko nakładką reklamującą płatne jego wersje i jak zaczynam także tak uważać. Jak można komuś ciągle wysyłać powiadomienia z aplikacji, ze nie jesteśmy chronieni, bo nasze ip jest widoczne, że kamera jest niezabezpieczona, ze mamy na komputerze pliki cookie śledzące, że komputer wolno działa, masz problemy z komuterem itd itp ale "zapłać i będziemy Cię chronić" Otóż moje ip jest publiczne i tysiące użytkowników z niego korzysta, kamera jest zasłaniana mechanicznie a na pliki cookie posiadam dużo lepszy program chroniący przed tym śledzeniem no i komputer jest nowy a system i komputer na bieżąco optymalizowany przez support producenta na licencji pro.
Czy powinienem już pożegnać się na zawsze z Avastem?  wrrr

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Quote from: chorzow.batory
używam dodatkowo Avasta jako antywirusa.
Mam nadzieję ze jest to jedyny Antywirus, w przeciwnym razie dwa programy antywirusowe działające jednocześnie na jednym urządzeniu powodują nieuniknione konflikty zasobów systemowych, co może spowodować spowolnienie systemu.

Quote from: chorzow.batory
Znam również jego możliwości.
Skoro tak jest to powinien Pan także wiedzieć że można sobie w ustawieniach wyłączyć tego tupu komunikaty.
https://tech-sas.pl/wylaczyc-reklamy-avast-informujace-o-spowalnianiu-komputera/

Quote from: chorzow.batory
kamera jest zasłaniana mechanicznie
Skąd program ma o tym wiedzieć?

Quote from: chorzow.batory
moje ip jest publiczne i tysiące użytkowników z niego korzysta
To nie ma znaczenia. Ruch jest widoczny choćby dla ISP którzy swoją drogą mają obowiązek rejestrowania kiedy komu został przydzielony jaki IP. Jeśli nie zewnętrzny to swój za NATem. W reklamie zapewne chodzi o  tunelowanie połączeń za pomocą VPN, które powinno zapewnić lepszą prywatność.

Offline chorzow.batory

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Jestem informatykiem. Dodatkowo jeśli dobrze pamiętam można włączyć tryb pasywny w Avaście jeśli chciałbym użyć dodatkowego innego antywirusa. Nie potrzebuje, mam inne oprogramowanie, wystarczające. No i świadomość zagrożeń która mi pozwala na bezproblemowe korzystanie z urządzeń ;)

Niestety nie posiadam takiej opcji wyłączenia komunikatów jaka jest pokazana na przykładzie z linka.
Jedynie znalazłem opcje w powiadomieniach " Używaj trybu cichego i wyłącz wszystkie wyskakujące okienka, alerty i wiadomości" To jest to? czy raczej całkowite wyciszenie, włącznie z info o znalezieniu potencjalnego zagrożenia? Jest jeszcze "OFERTY: Udostępniaj dane............    ........abyśmy mogli oferować Ci produkty innych firm?

Mam wersje 21.5.2470 interfejs 1.0.646

Problem też jest, ze polecam lub instaluje Avasta innym, takim co słabo się znają na komputerach, Avast jest dość przystępny i prosty w obsłudze, jednak miałem już kilka zapytań co do tych wyskakujących informacji, że co ja im zainstalowałem skoro wyskakuje im że nie są chronieni itd. Zwykle tacy ludzie nie posiadają żadnych programów ochrony poza systemowym systemu operacyjnego.

A co do ip, to ,że ktoś mnie widzi pod takim a nie innym ip nie oznacza że mój komputer tam jest ;) To podobnie jak kiedyś z telefonami, były tylko stacjonarne w konkretnym miejscu a dziś już niekoniecznie ;) Jak się chce to można dziś już zmienić wszystko, włącznie z adresem mac ;)