Author Topic: Hmm... Let's try a restart instead  (Read 8022 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rudra2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Hmm... Let's try a restart instead
« on: December 22, 2021, 11:58:36 PM »
    Začalo to nedávno po automatické aktualizaci free Avastu (na verzi co má v sobě firewall, číslo verze už nevím). Po spuštění počítače se mi objevilo české hlášení, že byl Avast aktualizován a co je v něm nového. Když jsem toto hlášení zavřel, objevilo se černé okno s textem:

Hmm... Let's try a restart instead
Sorry, that refresh didn't work, but you're still protected.
Try restarting your computer, or repair your installation.

     A pod tím je tlačítko Exit

     A tohle okno se mi také zobrazí vždy když na hlavním panelu kliknu na ikonu Avastu.  Ještě dodávám že mám české Windows 8.1 Pro a tím i česky mluvící Avast. Anglická hláška by se tedy neměla v Avastu zobrazovat.
Když v tomto okně kliknu na link "Repair your installation" tak to hned napíše "Repair failed". Restart Windows také nepomohl. Tak jsem si stáhl online instalaci Avastu, nainstaloval a bylo vše v pořádku.
    Ale dnes se mi objevilo po spuštění počítače hlášení o další nové verzi Avastu a znovu nastal stejný problém.
    Bohužel asi neexistuje žádná jiná možnost jak nahlásit chybu než to napsat do fóra. Je to jasná chyba aplikace a třeba toto fórum někdo z Avastu i čte.
   


Offline prokopes_

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 242
Re: Hmm... Let's try a restart instead
« Reply #1 on: January 05, 2022, 10:19:07 PM »
Dobry den, dekujeme za nahlaseni tohoto problemu a omlouvame se za pozdni odpoved.

Pretrvava problem jeste k dnesnimu datu? Pokud ano, zkusil byste Avast preinstalovat pomoci "odinstalacniho nastroje"? Postupujte podle techto kroku:
1. Odinstalujte Avast pomoci Odinstalacniho nastroje: https://support.avast.com/cs-cz/article/10/
2. Restartujte vas pocitac
3. Stahnete a znovu nainstalujte posledni verzi Avast Free Antivirus: https://support.avast.com/cs-cz/article/42/
4. Po odinstalaci znovu restartujte vas pocitac a pockejte 10 minut

Offline rudra2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Hmm... Let's try a restart instead
« Reply #2 on: January 10, 2022, 01:57:39 PM »
1) Problém přetrvával.
2) Udělal jsem odinstalaci Avastu a jeho novou instalaci podle zaslaného návodu. Po instalaci to vypadalo dobře. Potom jsem udělal ještě jeden restart a ten problém je tu znovu.

Offline prokopes_

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 242
Re: Hmm... Let's try a restart instead
« Reply #3 on: January 10, 2022, 02:01:34 PM »
Dekuji za odpoved.

Muzete nam prosim zaslat:
- Snimek obrazovky se zminenym errorem?
- Soubor pro podporu pomoci Avast Support Tool? Jakmile bude balicek odeslan, dejte nam prosim vedet ID souboru.

Offline rudra2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Hmm... Let's try a restart instead
« Reply #4 on: January 11, 2022, 08:21:11 AM »
ID balíčku 71AYK.

Offline prokopes_

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 242
Re: Hmm... Let's try a restart instead
« Reply #5 on: January 11, 2022, 12:18:21 PM »
Dekujeme za zaslany balicek.

Zda se, ze akce "Repair your installation" bohuzel nebyla zalogovana. Mohl byste, prosim, povolit funkci "Aktivovat ladici zaznamy" v menu Avastu - Nastaveni - Obecne - Reseni problemu?

Pokud nemuzete toto menu otevrit, reinstalujte Avast jeste jednou podle navodu vyse. Nasledne zapnete funkci "Aktivovat ladici zaznamy" a restartujte vas pocitac.

Pokud se znovu objevi error "Hmm... Let's try a restart instead," zkuste pouzit funkci "Repair your installation" ve stejnem okne.

Nasledne prosim vygenerujte novy balicek pro podporu a zaslete nam ID vygenerovaneho souboru.

Za tyto komplikace se omlouvame a tesime se na vasi odpoved.

Offline rudra2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Hmm... Let's try a restart instead
« Reply #6 on: January 17, 2022, 12:32:05 PM »
Dobrý den,
     nemohl jsem se k vašemu požadavku pár dní dostat. Pak proběhla pravidelná aktualizace Windows, popisovaný problém přestal a od té doby už Avast funguje. Chybové okno se mi už neobjevuje a nemohu tedy udělat požadovaný postup.
Mějte se pěkně
Libor

Offline prokopes_

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 242
Re: Hmm... Let's try a restart instead
« Reply #7 on: January 17, 2022, 12:34:29 PM »
Dekuji za odpoved. Pokud by se problem znovu objevil, dejte vedet.

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Hmm... Let's try a restart instead
« Reply #8 on: February 02, 2022, 12:06:33 PM »
Mne robí to isté.

Offline prokopes_

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 242
Re: Hmm... Let's try a restart instead
« Reply #9 on: February 02, 2022, 12:13:46 PM »
Dobry den, doporucuji kontaktovat nasi technickou podporu pomoci tohoto formulare: https://support.avast.com/cs-cz/contact/paid_pc_avast-premium-security (pole "Číslo objednávky" by nemelo byt povinne).

Dekuji,

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Hmm... Let's try a restart instead
« Reply #10 on: February 05, 2022, 12:37:46 PM »
To chybové okno sa objavuje vtedy keď v Správcovi úloh zhodím Avast Antivirus. Neviem čo robí, či ťaží krypto alebo čo, ale permanentne mi berie z procesora 50% a brutálne spomaľuje celý počítač vrátane internetu.