Author Topic: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci  (Read 7942 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline konopiel92

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« on: March 02, 2021, 09:36:56 AM »
Nie mam 15 czy 20 lat aby serwować po nie znanych stronach. Używam internetu głównie do pracy. Na większości komputerów mam od wielu lat zainstalowanego Kasperskiego - któy się chociaż SPRAWDZA !!!!! . Jeden z komputerów mniej używany nie wymagał zabezpieczeń, więc ODBIŁO MI i skorzystałem z tego przyciągacza wirusów pierd.... AVASTA. W dniu 28.02.2021 pomimo włączonej funkcji ochrony przed Ransomware, 100% moich plików zostało zakodowanych ze zmianą rozszerzenia i żądaniem okupy za odzyskanie plików.

Czy teraz AVAST odzyska moje pliki, czy da narzędzie do odkodowania plików - w końcu to ich produkt narozrabiał

APEL do wszystkich, którzy mają jeszcze zdrowy rozsądek: Kupcie porządnego antywirusa !!!! a nie to coś, co wyciąga tylko kasę od Was a i tak nie spełnia swojej roli !!!!

Dołączam obraz aby pokazać, jak działa "cudowny" ściągacz wirusów AVAST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Last Edit: March 02, 2021, 09:43:25 AM by konopiel92 »

Offline Arek_AVG.pl

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« Reply #1 on: March 09, 2021, 01:35:28 PM »
Cześć,

Ten składnik chroni foldery, które został dodane do niego w konfiguracji - masz tam duży zielony przycisk dodaj folder.
Jeśli wskazanego folderu friends nie masz tam dopisanego, to ransomware shield nic z tym folderem nie robi.

Odnoszę wrażenie, że po prostu nie przeczytałeś jak działa ten składnik, więc po krótce wyjaśnię.
Konfigurujesz tam listę folderów (domyślnie są tam foldery dokumentów tylko), które AVG/Avast ma ściśle monitorować przed aktywnością podejrzanych procesów. Jeśli trafisz na ransomware, którego skaner antywirusowy nie zna, to ten komponent zabezpieczy zawartość tego folderu przed próbami modyfikacji wyłączając możliwość zapisu w tym folderze (nadaje tymczasowo prawa RO i właściciela SYSTEM).
Podsumowując - ten dodatkowy składnik zabezpieczający wymaga konfiguracji, sam z siebie przed niczym Cię niestety nie zabezpieczy.

Offline Tomasz227

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« Reply #2 on: May 25, 2021, 03:44:53 AM »
1. Avast Driver Updater    Po powitalnej aktualizacji sterowników spowodowała 4godzinną walke z systemem(szczególnie z  grafiką i dźwiękiem). w opisie kłamliwe dane o czasie wydania aktualizacji a po przykra niespodzianka.poinstalowały sie wersje poprzednie. Absolutny brak kompatybilności ze sprzętem. Strata czasu i nerwów.
2. Avast Premium Security   Bez komentarza i to  tylko dlatego że po gównianym doświadczeniu z pozycją nr.1 (Driver Update) odechcialo mi sie  zabawy i ryzyka z tym szajsem. Automatyczna rezygnacja.

3. AVAST SECURELINE VPN Nie zanulowałem tylko dlatego ze subskrypcja nie wymagała podawania karty bankowej a za dużo czasu już straciłem na efekty tych bubli

ODRADZAM , WIELKIE GÓWNO W ŁADNYM OPAKOWANIU. POZDRAWIAM

Offline Juzef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« Reply #3 on: May 26, 2021, 02:37:37 PM »
W sumie od jakiegoś czasu używam AVG i przyznam, że wypada lepiej od Avasta

Offline karol.kurczuk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« Reply #4 on: May 26, 2021, 10:05:37 PM »
Nie mam 15 czy 20 lat aby serwować po nie znanych stronach. Używam internetu głównie do pracy. Na większości komputerów mam od wielu lat zainstalowanego Kasperskiego - któy się chociaż SPRAWDZA !!!!! . Jeden z komputerów mniej używany nie wymagał zabezpieczeń, więc ODBIŁO MI i skorzystałem z tego przyciągacza wirusów pierd.... AVASTA. W dniu 28.02.2021 pomimo włączonej funkcji ochrony przed Ransomware, 100% moich plików zostało zakodowanych ze zmianą rozszerzenia i żądaniem okupy za odzyskanie plików.

Czy teraz AVAST odzyska moje pliki, czy da narzędzie do odkodowania plików - w końcu to ich produkt narozrabiał

APEL do wszystkich, którzy mają jeszcze zdrowy rozsądek: Kupcie porządnego antywirusa !!!! a nie to coś, co wyciąga tylko kasę od Was a i tak nie spełnia swojej roli !!!!

Dołączam obraz aby pokazać, jak działa "cudowny" ściągacz wirusów AVAST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam Avasta premium i nic nie przepuszcza, więc nie pierdol,że to bubel, i owszem nie masz 15 czy 20 lat ale masz 5 kretynie

Offline maciek61

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« Reply #5 on: June 04, 2021, 05:06:41 PM »
w tegorocznym numerze komputer Świata Avast dostał najwyższa ocenę a Kasperski mocno spadł dlatego zainstalowałem Avasta, nie mogę niestety wypróbować wersji premium bo nie mam karty kredytowej :(
swoją drogą jeżeli 60 dni ma być za darmo to po co im dane karty, węszę w tym jakiś haczyk

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« Reply #6 on: June 06, 2021, 10:29:10 PM »
Oczywiście że jest taki mały haczyk. Jak Pan poda dane karty, to licencja będzie się sama odnawiać, i Avast sam bez pytania będzie pobierał z Pana konta środki. Jeśli chciałby Pan kupić program bez podawania danych do karty - taką licencję która się sama nie będzie odnawiać to zapraszam do kontaktu.

Offline konopiel92

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« Reply #7 on: February 01, 2022, 08:54:21 PM »
Cześć,

Ten składnik chroni foldery, które został dodane do niego w konfiguracji - masz tam duży zielony przycisk dodaj folder.
Jeśli wskazanego folderu friends nie masz tam dopisanego, to ransomware shield nic z tym folderem nie robi.

Odnoszę wrażenie, że po prostu nie przeczytałeś jak działa ten składnik, więc po krótce wyjaśnię.
Konfigurujesz tam listę folderów (domyślnie są tam foldery dokumentów tylko), które AVG/Avast ma ściśle monitorować przed aktywnością podejrzanych procesów. Jeśli trafisz na ransomware, którego skaner antywirusowy nie zna, to ten komponent zabezpieczy zawartość tego folderu przed próbami modyfikacji wyłączając możliwość zapisu w tym folderze (nadaje tymczasowo prawa RO i właściciela SYSTEM).
Podsumowując - ten dodatkowy składnik zabezpieczający wymaga konfiguracji, sam z siebie przed niczym Cię niestety nie zabezpieczy.

Trochę długo tu nie zaglądałem :)
Z całym szacunkiem ale Wasza piękna reklama na stronie głównej opisuje do czego program ma służyć i przed czym zabezpieczać : Nasze najbardziej zaawansowane rozwiązanie zabezpieczające zapewnia najskuteczniejszą ochronę przed wirusami, ransomware, złośliwym oprogramowaniem,......

Skoro zabezpiecza ramsomware to chyba powinien robić to w standardzie. A pomimo tego mam siedzieć i ręcznie zabezpieczać dziesiątki folderów ? Proponuje więc zmienić opis ze strony głównej: ...zapewnia najskuteczniejszą ochronę przed wirusami, pod warunkiem, że sam przeprowadzisz konfigurację...
« Last Edit: February 01, 2022, 09:04:13 PM by konopiel92 »

Offline konopiel92

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« Reply #8 on: February 01, 2022, 09:02:53 PM »
Nie mam 15 czy 20 lat aby serwować po nie znanych stronach. Używam internetu głównie do pracy. Na większości komputerów mam od wielu lat zainstalowanego Kasperskiego - któy się chociaż SPRAWDZA !!!!! . Jeden z komputerów mniej używany nie wymagał zabezpieczeń, więc ODBIŁO MI i skorzystałem z tego przyciągacza wirusów pierd.... AVASTA. W dniu 28.02.2021 pomimo włączonej funkcji ochrony przed Ransomware, 100% moich plików zostało zakodowanych ze zmianą rozszerzenia i żądaniem okupy za odzyskanie plików.

Czy teraz AVAST odzyska moje pliki, czy da narzędzie do odkodowania plików - w końcu to ich produkt narozrabiał

APEL do wszystkich, którzy mają jeszcze zdrowy rozsądek: Kupcie porządnego antywirusa !!!! a nie to coś, co wyciąga tylko kasę od Was a i tak nie spełnia swojej roli !!!!

Dołączam obraz aby pokazać, jak działa "cudowny" ściągacz wirusów AVAST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam Avasta premium i nic nie przepuszcza, więc nie pierdol,że to bubel, i owszem nie masz 15 czy 20 lat ale masz 5 kretynie

Jak widać twój jedyny sukces życiowy to zakup Avasta Prenium i dlatego tak go bronisz. Przypomnę, że każdy ma subiektywne odczucia i prawo do swojej oceny. A przekleństwa i wyzwiska zachowaj dla swoich bliskich, zresztą twoja wupowiedź świadczy o twojej inteligencji. Bez komentarza

Offline marek3

  • Marek
  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • Zintronic
Re: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« Reply #9 on: February 07, 2022, 06:21:53 PM »
Zainstalowałem u dziecka na kompie, ponieważ w opiniach online  wypadał dość dobrze spośród konkurencji. Mam nadziejże nie przepuści mi żadnych śmieci...

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: AVAST ? Bubel przepuszczający wszystkie śmieci
« Reply #10 on: May 04, 2022, 06:53:41 PM »
Skoro zabezpiecza ramsomware to chyba powinien robić to w standardzie. A pomimo tego mam siedzieć i ręcznie zabezpieczać dziesiątki folderów ? Proponuje więc zmienić opis ze strony głównej: ...zapewnia najskuteczniejszą ochronę przed wirusami, pod warunkiem, że sam przeprowadzisz konfigurację...
To tak jakbyś kupił samochód, nie nalał paliwa i miał pretensje do dealera że nie jedzie.

Quote from: konopiel92
mam siedzieć i ręcznie zabezpieczać dziesiątki folderów ?
Ale.. Wiesz że jak złapiesz folder nadrzędny, to wszystkie katalogi znajdujące się w nim także zostaną uwzględnione? Złap cały dysk - nie będziesz suał dodawać dziesiątek pojedynczych folderów :)

Jak napisał Arek:
[...]Odnoszę wrażenie, że po prostu nie przeczytałeś jak działa ten składnik, [...]
Konfigurujesz tam listę folderów (domyślnie są tam foldery dokumentów tylko), które AVG/Avast ma ściśle monitorować przed aktywnością podejrzanych procesów. [...]
To to właśnie robi w standardzie. Rozumiem, że wolał byś aby konfiguracja była w "drugą stronę" tzn, żeby wykluczać foldery ze skanowania zamiast je dodawać?
Niestety wszystkim nie dogodzi. Jeden woli dodawać, drugi wykluczać. Zawsze będzie gdzieś zgrzyt.