Author Topic: Nefunkční aktulazace Avast free  (Read 10199 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline buchtik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 30
    • Homepage
Nefunkční aktulazace Avast free
« on: March 12, 2022, 02:31:21 PM »
K dnešnímu dni 12.3.2022 jsem zjistil při manuální kontrole stavu aktualizací Avast free, že neproběhla aktualizace programu ze dne 3.2.2022. Je povolena automatická aktualizace jak databáze, tak programu . Stroj běží denně a je připojen k internetu. Windows přihlášení běží jako pod User.

Zjišťuji to náhodně a opakovaně již několik několik let (skluz aktualizace 14 dní a více) a zdůvodňuje se to tím, že aktualizace je rozložena do několika dní. Připadá mi, že je to nějak jinak.

Stroj Fujitsu Esprimo X913, Windows 10Pro verze 21H1 build 19043.1586 - aktualizovaný, Windows Feature Experience Pack 120.2212.4170.0
 


« Last Edit: March 20, 2022, 07:33:12 PM by buchtik »
In nomine domini Dei et salvatoris nostri Iesu Christi. Meledicus sit ibicunque fuerit, sit domo, sive in agro, sive in via, sive in semita, sive in aqua, sive in ecclesia.

Offline buchtik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 30
    • Homepage
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #1 on: March 29, 2022, 03:42:12 PM »
No moderator in this forum ??
In nomine domini Dei et salvatoris nostri Iesu Christi. Meledicus sit ibicunque fuerit, sit domo, sive in agro, sive in via, sive in semita, sive in aqua, sive in ecclesia.

Offline buchtik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 30
    • Homepage
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #2 on: April 02, 2022, 07:50:19 PM »
Super support :-(
In nomine domini Dei et salvatoris nostri Iesu Christi. Meledicus sit ibicunque fuerit, sit domo, sive in agro, sive in via, sive in semita, sive in aqua, sive in ecclesia.

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #3 on: April 05, 2022, 03:26:59 PM »
Sice nejsem podpora, ale když se podobný problém vyskytuje, je první rada zjistit, zda nemáte instalovaný nějaký další antivir. Další rada je zkusit opravit Avast volbou Nastavení - Řešení problémů - Opravit aplikaci.
https://support.avast.com/cs-cz/article/Repair-Antivirus/
« Last Edit: April 05, 2022, 03:41:49 PM by petrmet »

Offline buchtik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 30
    • Homepage
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #4 on: April 17, 2022, 10:41:04 AM »
Děkuji za odezvu a zájem ...    jiný antivir není instalován, problém zjišťuji  občas již několik let (více než 5). V tom mezidobí byl Avast pravděpodobně i vícekrát přeinstalován. Tu opravu podle vašeho navedení jsem spustil

Podpora nikdy nereagovala adekvátně tak, aby komunikovala o detailech počítače, nastavení Avastu, zaslání potřebných logů nebo debug info.

Pokud byla nějaká reakce, tak jen v tom duchu, že aktualizace po zeměkouli probíhají postupně. Nikdy nesdělili, zda  více než 14 dni, nebo dokonce více než měsíc je lhůta pro aktualizaci stroje antiviru přiměřená - zda je vlastnost a nebo chyba.   

Řekněte mi kdo manuálně kontroluje, zda probíhají aktualizace databáze a programu - pokud je nastaveno na automat ?

Až to zjistím příště zkusím ještě tu funkci dole "Záznamník"  ... aktuálně jsem aktivoval položku "ladící záznamy".    To by mmi také mělo být doporučeno --- ale oficiální podporou.

« Last Edit: April 17, 2022, 02:42:06 PM by buchtik »
In nomine domini Dei et salvatoris nostri Iesu Christi. Meledicus sit ibicunque fuerit, sit domo, sive in agro, sive in via, sive in semita, sive in aqua, sive in ecclesia.

Offline prokopes_

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 234
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #5 on: April 27, 2022, 12:54:41 PM »
Dobry den, omlouvam se za pozdni odpoved.

Aktualizace programu Avast Antivirus mohou byt skutecne rozlozeny do nekolika tydnu. Jedna se o metodu vydavani aktualizaci po etapach (staged rollout).

Rychlost instalace programove aktualizace zavisi na mnoha ruznych faktorech. K instalaci aktualizace muze dojit i nekolik tydnu po oficialnim vydani aktualizace.

Pokud by doslo k problemu s aktualizaci programu, Avast by mel zobrazit upozorneni v menu "Stav".

Pokud neobdrzite aktualizaci do 2 mesicu po jejim oficialnim vydani, dejte nam prosim vedet.

Dekuji,

Offline buchtik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 30
    • Homepage
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #6 on: April 29, 2022, 12:52:24 PM »
Konečně rozumná a věcná odpověď, která znamená, že zpoždění 6 týdnů pro aktualizaci aplikace není žádná míra aní důvod k vyděšení.

Chápu že je rozdíl v potřebě aktualizace databáze a aplikace. Ale přesto jsem byl u aplikace nervosní .... nevím co tam měníte a jak vysokou to má důležitost

děkuji
In nomine domini Dei et salvatoris nostri Iesu Christi. Meledicus sit ibicunque fuerit, sit domo, sive in agro, sive in via, sive in semita, sive in aqua, sive in ecclesia.

Offline buchtik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 30
    • Homepage
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #7 on: April 29, 2022, 12:55:12 PM »
Jen pro jistotu a upřesnění : červená hláška, že aktualizace je dostupná (viz počátek vlákny) neznamená, že bude ihned automaticky  instalována. Čeká, až dostane k instalaci "pokyn".
In nomine domini Dei et salvatoris nostri Iesu Christi. Meledicus sit ibicunque fuerit, sit domo, sive in agro, sive in via, sive in semita, sive in aqua, sive in ecclesia.

Offline prokopes_

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 234
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #8 on: April 29, 2022, 03:50:45 PM »
Jen pro jistotu a upřesnění : červená hláška, že aktualizace je dostupná (viz počátek vlákny) neznamená, že bude ihned automaticky  instalována. Čeká, až dostane k instalaci "pokyn".
Presne tak. Pokud vidite cervenou hlasku "Pro Avast je dostupna aktualizace," muzete aktualizaci manualne nainstalovat pomoci tlacitka VYHLEDAT AKTUALIZACI.

Offline buchtik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 30
    • Homepage
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #9 on: August 25, 2022, 05:43:40 PM »
Opět dnes 25.8. zjišťuji, že se podle nenainstalovala aktualizace aplikace ve Windows z 21.7.22 ... ať si kdo chce říká, něco je špatně

In nomine domini Dei et salvatoris nostri Iesu Christi. Meledicus sit ibicunque fuerit, sit domo, sive in agro, sive in via, sive in semita, sive in aqua, sive in ecclesia.

Offline prokopes_

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 234
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #10 on: August 25, 2022, 05:48:17 PM »
Chapu spravne, ze jeste dnes mate nainstalovanou aktualizaci cislo 22.6? Mohl byste prosim zaslat screenshot z vaseho menu - Nastaveni - Obecne - Aktualizace?

Offline buchtik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 30
    • Homepage
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #11 on: March 04, 2023, 12:13:17 PM »
...
« Last Edit: March 06, 2023, 07:44:21 PM by buchtik »
In nomine domini Dei et salvatoris nostri Iesu Christi. Meledicus sit ibicunque fuerit, sit domo, sive in agro, sive in via, sive in semita, sive in aqua, sive in ecclesia.

Offline buchtik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 30
    • Homepage
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #12 on: June 03, 2023, 09:40:04 PM »
Pořád řeším stejný problém, po měsící odo vydání aktualizace není o mne nainstalovaná ... nějaké řeči o tom, že se instalují postupně nějak pozbývají smyslu  ... problém se projevuje několik roků a pořád stejná písnička.



Trochu mě free Avast začíná otravovat reklamními požadavky a nesmyslnými hláškami, že moje IP je vidět, když ji mám pevnou .. a podobně. Vyzkoušené placené služby třeba pro Android  jako  Clean Up  prokazatelně nefungují podle požadavku a pořád dokola mažou stejný objem dat - trpělivě řešeno s podporou vč. zasílání diagnostik. Jsem uživatel Avastu asi 20 let ( to střílím od boku a kecám) .. protože první instalák mám odložený z roku 1997  a tak je to 26 let !!!

Vážně zvažuji jiný placený antivirus .. bohužel jinou značku



In nomine domini Dei et salvatoris nostri Iesu Christi. Meledicus sit ibicunque fuerit, sit domo, sive in agro, sive in via, sive in semita, sive in aqua, sive in ecclesia.

Offline buchtik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 30
    • Homepage
Re: Nefunkční aktulazace Avast free
« Reply #13 on: June 03, 2023, 09:40:22 PM »
Pořád řeším stejný problém, po měsící od vydání aktualizace není u mne nainstalovaná ... nějaké řeči o tom, že se instalují postupně nějak pozbývají smyslu  ... problém se projevuje několik roků a pořád od podpory stejná písnička. Dnes jsem 5 tydnů !!! ... (5 týdnů a 4 dny přesně) po termínu vydání aktualizace.



Trochu mě free Avast začíná otravovat reklamními požadavky a nesmyslnými hláškami, že moje IP je vidět, když ji mám pevnou placenou ... a podobně. Vyzkoušené placené služby třeba pro Android  jako  Clean Up  prokazatelně nefungují podle požadavku a pořád dokola mažou stejný objem dat - trpělivě řešeno s podporou vč. zasílání diagnostik. Jsem uživatel Avastu asi 20 let ( to střílím od boku a kecám) .. :-) protože první instalák mám odložený z roku 1997  a tak je to 26 let !!!

Vážně zvažuji jiný placený antivirus .. bohužel to bude jiná značka ... obchodní model Avast je nějak mimo mísu ... hromada polofunkčních nebo zbytečných balíčků pro negramoty.



« Last Edit: June 06, 2023, 07:27:09 PM by buchtik »
In nomine domini Dei et salvatoris nostri Iesu Christi. Meledicus sit ibicunque fuerit, sit domo, sive in agro, sive in via, sive in semita, sive in aqua, sive in ecclesia.