Author Topic: problem se SMTP  (Read 2939 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline servisNavigaci.cz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
problem se SMTP
« on: August 02, 2022, 05:55:22 PM »
Zdravim, cca tyden zpet se ve firme na jednom PC vytvoril problem se kterym bojuji - nejdou odesilat mejly. Po nekolika dnech zkouseni vseho mozneho jsem dnes dosel k tomu, ze to zpusobuje Avast. Pri odeslani mejlu skoci hlaska "Poslání zprávy selhalo. Při odesílání zprávy nastala chyba. Server odpověděl: See http://pobox.com/~djb/docs/smtplf.html.. Zkontrolujte prosím zprávu a zkuste to znovu."

Mejly nesly odesilat. I kdyz je mejl jen s jednim jedinym pismenem v textu, neodesle se. Pouzivame Em Client, myslel jsem si logicky ze chyba bude v postovnim klientu. Nicmene ve firme jsou 3 PC, vsechny maji nastaveny stejne parametry a stejny Em Client, na ostatnich 2 to jde nez problemu. Podpora z Em Clientu presne ve styl podpory, tedy nic. Takze dnes jsem nainstaloval Thunderbird at se posunu dal. Ale i on mel naprosto stejny problem a stejnou hlasku. tedy to same.

Napadlo me vypnout Avast na hodinu, nepomohlo. Po dalsich hodinach jsem si rekl ok, zkusim odinstalovat Avast. Po odinstalaci a restartu - jupi - vse opet funkcni. Rikam si, sakra ale prece vsude je stejny Win 10, stejny postovni klient, proste vse stejne. Kdyby to bylo Avastem, tak to bude delat na vsech stejne... OK instaluji Avast zpet, spoustim Thunderbird, a ejhle, opet stejna hlaska a mejly se opet neodesilaji. Tedy - rikam si dobre, dam druhy pokus. Opet odinstalovan Avast a restart. A po restartu opet vse funguje jak ma.

Tedy na 99,9% toto zpusobuje Avast, ale netusim co s tim. Pochopil jsem z textu te hlasky odkazujici na www, ze "postovni klient" pouziva nejake nepovolene znaky, nicmene evidentne tam ty znaky dava Avast, protoze pri odinstalovanem Avastu mejly normalne klient odesila. Pri nainstalovanem Avatsu se mejly neodesilaji.

Takze klasicka otazka, neresil nekdo podobny problem?
« Last Edit: August 02, 2022, 05:58:48 PM by servisNavigaci.cz »

Offline Lukas Mizoch

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 122
Re: problem se SMTP
« Reply #1 on: August 02, 2022, 06:15:53 PM »
Zkusil jste v nastavení Avastu vypnout přidávání patičky (Tento mail byl zkontrolován bla bla bla) do zprávy?

Offline servisNavigaci.cz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: problem se SMTP
« Reply #2 on: August 03, 2022, 09:00:19 AM »
Mame to vsude vypnuto. Samozrejme mohlo se stat ze se nejakou nechtenou aktivitou podpis na danem kompu zapnul. OK nainstauji Avast zpet a zkusim to prolezt. I dnes bez Avastu se mejly normalne odesilaji, tak se mi do toho ani moc nechce, ale musim :-)

Offline servisNavigaci.cz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: problem se SMTP
« Reply #3 on: August 03, 2022, 09:12:47 AM »
Tak skutecne podpis zpusobuje tento problem. Po dalsi instalaci Avastu jsem jej v menu vypnul, a mejly se zatim odesilaji normalne. Pravdepodobne se "predtim" nejak nevedomky, anebo s nejakou aktualizaci zapnul. OK snad uz vyreseno, diky za tip.

Offline Suchá

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: problem se SMTP
« Reply #4 on: August 03, 2022, 12:17:04 PM »
ahojte mě s odchozí poštou pomohlo vypnutí "testovat odchozí e-maily (SMTP)"