Author Topic: Problém s IMAP/SMTP v Outlook 365  (Read 2653 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bouskdav

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Problém s IMAP/SMTP v Outlook 365
« on: August 02, 2022, 09:11:29 PM »
Dobrý den,

dnes se mi aktualizoval Avast a od té doby mi nefungují některé schránky v Outlooku (verze O365). V momentě, kdy vypnu emailový štít, vše jede bez problémů.

pokusím se popsat symptomy (třeba pomohou):
- icloud/hotmail schránky fungují v pohodě, nefungují ty, které jsou na našem firemním mailserveru
- všechny nefunkční schránky jsou připojeny přes IMAP/SMTP, porty 143 a 587, zabezpečení STARTTLS
- server používá SSL certifikát od let's encrypt

David Bouška

EDIT: přeinstalace Avastu nepomohla
EDIT2: stejné symptomy jako zde: https://forum.avast.com/index.php?topic=186391.0 - zkouším zkoumat logy a Maillog je nedostupný - při pokusu o vypnutí mailového štítu vypadá štít zamrzlý (čili nereaguje na deaktivaci)
« Last Edit: August 02, 2022, 09:51:49 PM by bouskdav »

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Problém s IMAP/SMTP v Outlook 365
« Reply #1 on: August 03, 2022, 10:38:07 AM »
Nemáte stejný problém jako ve vedlejším vlákně ? Zkuste vypnout podpis v mailovém štítu.

Offline bouskdav

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Problém s IMAP/SMTP v Outlook 365
« Reply #2 on: August 03, 2022, 11:13:25 AM »
Vypnutí podpisu nepomohlo. Nehledě na fakt, že nefunguje hlavně stahování přijaté pošty (odesílání také ne, ale to je druhá věc), na což podle mého podpis nemá vliv.

Druhá věc je, jak jsem psal, poštu z icloudu potažmo hotmailu to stáhne správně; blbne pouze firemní mailserver - mezi nimiž je jediný, na první pohled pozorovatelný rozdíl, jiný SSL certifikát (v tomhle případě od lets encrypt).
« Last Edit: August 03, 2022, 11:15:58 AM by bouskdav »

Offline prokopes_

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 244
Re: Problém s IMAP/SMTP v Outlook 365
« Reply #3 on: August 08, 2022, 10:40:13 AM »
Dobry den, muzete prosim zaslat "souboru pro podporu" z Vaseho pocitace? V tomto navodu muzete videt, jak na to: https://support.avast.com/cs-cz/article/Submit-support-file/

Jakmile bude soubor vygenerovan, zaslete "ID souboru." Dekuji,