Author Topic: Problém se šetření obrazovky (screensaver) na Windows 10  (Read 2065 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mlcakmartin2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Dobrý den,

Vytvořil jsem si vlastní šetřič obrazovky, který funguje (Když zobrazím náhled v okně šetřiče obrazovky, vše funguje). Problém nastane až na něj zareaguje Avast po jedné minutě čekání, který jsem nastavil ve Windows 10 - ten ho vyhodnotí jako hrozbu, kde zazní audio notifikace v pozadí a zčerná obrazovka. Není možné se z toho nijak dostat - můžu pouze hýbat s kurzorem. Když jsem se pokusil snažit přidat šetřič obrazovky do výjimky, tak výsledek je pořád stejný. Jako poslední možnost jsem zkusil antivirus úplně vypnout a šetřič obrazovky funguje bez problémů. Nevíte co mám nastavit v Avastu, aby šetřič obrazovky fungoval?

Děkuji za odpověď,

Martin Mlčák

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Problém se šetření obrazovky (screensaver) na Windows 10
« Reply #1 on: May 04, 2023, 09:40:40 AM »
Dobry den,
muzete nam zkusit poslat soubor k analyze pres https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc
Pripadne muzete zkouset vypinat jednotlive stity, abyste zjistil, ktery to zpusobuje. Pokud mate nainstalovany Ransomware shield, tak mozna ten by to mohl byt, tak se pak podivat do jeho nastaveni.

S pozdravem,
Milos

Offline mlcakmartin2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Problém se šetření obrazovky (screensaver) na Windows 10
« Reply #2 on: May 05, 2023, 11:05:35 AM »
Dobrý den,

Po přečtení Vaší odpovědi, jsem jeden po jednom vypínal různé štíty, abych zjistil, který z nich ten problém způsobuje. Zjistil jsem, že to způsoboval "Souborový štít". Oba šetřiče obrazovky jsem nahrál na report k prověření. Snažím se přijít na způsob, jak přidat daný soubor do výjimek Souborového štítu specificky, ale nemohu to v nastavení najít - klasická výjimka nezafungovala.

S pozdravem,

Martin Mlčák

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Problém se šetření obrazovky (screensaver) na Windows 10
« Reply #3 on: May 19, 2023, 11:18:48 AM »
Dobry den,
kdyz to zpusobuje souborovy stit, tak by v logu ("c:\ProgramData\Avast Software\Avast\report\FileSystemShield.txt") mela byt videt cesta k souboru, ktera by mela jit do vyjimek.

Milos