Author Topic: Avast 7  (Read 8456 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lubca

  • Guest
Avast 7
« on: February 24, 2012, 11:59:05 AM »
dnes mě avast nabídl aktualizaci na verzi 7 a přestaly mi fungovat Xpéčka.
Naběhne plocha a točí se kolečko avast je němý Sunbelt personal firewal neukáže žádné spojení, a nic nejde spustit. Zkusil jsem Avast v nouzovém režimu opravit. Po startu Xp, Avast napíše že není připojen k žádnému účtu a když dám připojit, take začne vyhledávat a točí se kolečko a nic.
Avast jsem ho odinstaloval a stejně nic nefunguje.
Obnovil jsem systém a stejně to nefunguje.

Nakonec se mi podařilo Avast odinstalovat a nainstalovat zpátky verzi 6 a už to funguje.
Asi budu muset zůstat u staré verze.

Béňa

  • Guest
Re: Avast 7
« Reply #1 on: February 24, 2012, 07:27:29 PM »
Já si myslím, že bude problém v Sunbelt Personal Firewall.
Navrhoval bych ho odinstalovat, pokud ho nemáte koupený, a používat systémový firewal s tím, že v nastavení (Start-Ovládací Panely-Brána firewal) zaškrtnete Nepovolovat výjímky (Sunbelt ve výchozím nastavení má příchozí spojení zakázané, toto Nepovolovat výjímky též zakáže příchozí spojení).
Případně bych se poohlédl po nějakém jiném firewallu, například PC Tools či Outpost Free. Ale podle mého názoru na domácí počítač stačí takto nastavený systémový firewall.

Pak zkuste avast! 6 aktualizovat na avast! 7 nebo 6ku odinstalovat a nainstalovat 7ičku.
Případně si počkejte na další vydání verze 7.xxxx, které by mohlo tento problém třeba opravit.

Jinak ta funkce připojení k účtu je spíše pro správce, kteří chtějí avast! spravovat i na dálku. Myslím, že pro běžného uživatele to asi žádný přínos nemá (pletu-li se, opravte mne kdyžtak ;-) )

kumbayo

  • Guest
Re: Avast 7
« Reply #2 on: February 26, 2012, 02:42:49 PM »
Po aktualizaci na 7.0.1470 došlo okamžitě k pádu systému do modré smrti.Pro funkci PC byla jediná možnost odinstalace a vyčištění registrů RevoUninstalerem.Následoval dotaz na support Avastu.Zde je odpověď v plném znění:

Dobrý den,
chybička se vloudila do 7.0.1407. Jednalo se o první vydání verze 7 a většinou trvá týden dva než se vydá opravná verze, která opravuje chyby, které se nám nepodařily nasimulovat před vydáním veřejné verze.
 
K okamžité opravé pomohou následující kroky:
-          vypněte si avast self-protection (Nastavení – Troubleshooting (tusim druha/treti moznost odspodu), tam si odskrtnete ochranu avastu (opet tusim treti volba odspodu), potvrdte dialog)
-          spustte regedit.exe, a zmente “Start” polozku z “1” na “4” v klici HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\aswSnx
-          restartujte pocitac
 
S pozdravem,
Petr Kurtin

Lubca

  • Guest
Re: Avast 7
« Reply #3 on: March 08, 2012, 08:09:36 AM »
nevíte někdo zda už funguje Avast 7 společně s Sunbelt personal firewall?