Author Topic: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6  (Read 44436 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fan1ton

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« on: February 24, 2012, 12:13:42 PM »
Dnes mi byla nabídnuta možnost aktualizace na Avast 7, po odkliknutí se nic nedělo, ale po restartu počítače se zablokoval Avast6 (všechny štíty vypnuty, nefunkční, zamrzlý, neovladatelný program). Pokusil jsem se ho odinstalovat a poté nainstalovat znovu, leč odinstalace nejde. Hlásí: Error reading product data from: "C:/Program Files/Alwil Software/Avast5/Setup/". Setup cannot continue.
Odinstalaci nelze provést ani pomocí jiných programů.
Obdobně zkolaboval i Google Chrome.
PC mám nyní nechráněný.
jedná se o Windows XP.

je nějaké řešení? Prosím, pomozte.

Lubca

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #1 on: February 24, 2012, 12:50:24 PM »
Tak jsem s tím dnes od rána bojoval. Mě se Avast 7 sice nainstaloval, ale odnesla to XPéčka. Nepomohla ani obnova systému, odinstalace a opětovná instalace Avastu. Nakonec jsem Avast odinstaloval, (v nouzovém režimu) smazal složku C:/Program Files/Alwil Software/Avast5, kterou jsem taky měl jako vy a znova pak nainstaloval Avast 6 (ten si vytvořil složku AVAST Software/Avast) a rozeběhlo se to.
Nechce se mi věřit, že by to bylo tím názvem složky. Nějak to uspěchali, počkám než to vyladí a zatím zůstanu u verze 6.

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #2 on: February 24, 2012, 05:06:09 PM »
Dobry den,
jakou verzi pouzivate?
Pokud jeste mate ten rozbity build bylo by mozno z nej ziskat c:\Program Files\Avast Software\Avast\Setup\setup.log (pripadne "...Files\Alwil...")

dekuji
Lukas.
Quality is also a feature.

Baudis

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #3 on: February 28, 2012, 06:22:21 AM »
Měl jsem stejný problém, ale vyřešil jsem ho, teď mám podobný problém a stojím na něm. Mám Avast! Pro Antivirus 7.0.1407 a od včera neaktualizuje. Dnes ráno po zapnutí opět nechce naskočit nová verze virových aktualizací. Skončil jsem na verzi 120226-4 a dále se nemohu pohnout. Přeinstalovat program nemohu pro výše popsaný problém. Nastavení je stejné do poslední verze aktualizace. Proudové aktualizace aktivní, spojení navázáno, ale po spuštění aktualizovat program, nebo jádro, jen nekonečná hláška Inicializuji - čekejte prosím ......

Pavel.

zigzag

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #4 on: February 28, 2012, 08:35:03 AM »
Dobry den,
jakou verzi pouzivate?
Pokud jeste mate ten rozbity build bylo by mozno z nej ziskat c:\Program Files\Avast Software\Avast\Setup\setup.log (pripadne "...Files\Alwil...")

dekuji
Lukas.

rozbitý built byl i včera. sem zvědav jak rozbitý bude dnes

HerryCZ

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #5 on: February 28, 2012, 09:44:35 AM »
Tak se pridavam do klubu. Nemuzu nainstalovat aktualizaci Avastu automaticky. Proste to zustane viset na inicializaci. Kdyz stahnu full instalator AVASTU skonci chybovou hlaskou "Error reading product data from  C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\setup Setup cannot continue". A pak nasleduje hlaska "An error 0(00000000) has occured. Last performed operation was: spawing" Pote se instalator uplne ukonci. Kdyz jsem zkousel odebrat avast, tak se zobrazi chybova hlaska "Error reading product data from  C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\setup Setup cannot continue" a hned po odkliknuti se ukonci. Tady na foru jsem nasel nejaky fixator pomrvene instalace (fixupdate.exe), ale ten vyhodi chybovou hlasku "Your avast! installation doesn't seem to have the problem this fix is supposed to solve (code: 11)"

Prilozil bych setup.log, ale ma velikost 3,5MB, takze ho tady na foru neprilepim.

Tak co s tim nezbedou ??

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #6 on: February 28, 2012, 10:03:31 AM »
Dobry den,
pro zacatek osvetleni situace
- nestastnou nahodou se na distribucni servery dostal "rozbity" balicek, ktery se do vaseho pocitace mohl dostat jen a pouze pokud jste provadeli update programu behem nekolika hodin v prubehu vcerejska. Chyba se projevuje tim, ze avast uz nikdy neprovede update a veskere pokusy o update "zatuhnou" a musi se prerusit manualne. Situace se projevuje i hlaskou "Error reading product data from: "C:/Program Files/Alwil Software/Avast5/Setup/". Setup cannot continue."
-v zadnem pripade vas pocitac neni nechraneny, protoze avast! stale bezi, skenuje a stity brani pruniku malwaru
-odinstalace, zmena konci hlasko "...setup cannot continue"
-v soucasne dobe uz jsou distribuovany spravne (ne-rozbite) balicky pro update programu

Moznosti napravy:
1, pouziti fixUpdate.exe z http://forum.avast.com/index.php?topic=94514.0 - zda se, ze nepokryva jeden pripad napravy, toto bude opraveno v nasledujicich hodinach
2, aswClear.exe - odstrani avast!. Nasledna cista instalace jiz probehne bez problemu, protoze "rozbity" balicek byl opraven

Poznamky:
-avast  bezi. Bohuzel neupdatuje - a to jak program tak vps
-build nebyl rozbity, instalator fungoval celou dobu spravne. Chyba se projevovala jen a pouze pri updatu programu
-pokud uzivatel provadel "jen" update vps (virova db), tak k incidentu nedoslo

Omlouvame se za zpusobene komplikace
Quality is also a feature.

HerryCZ

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #7 on: February 28, 2012, 10:09:19 AM »
Takze pokud to chapu spravne, tak pokud pouziju aswClear.exe na odinstalaci Avastu a pak jej znova nainstaluji, vse bude OK ??

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #8 on: February 28, 2012, 10:10:59 AM »
ano. Presne tak. aswclear odstrani veskery avast. Cista instalace (nyni jiz i update) funguji.
Quality is also a feature.

HerryCZ

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #9 on: February 28, 2012, 10:12:22 AM »
OK jdu na to. Pak dam vedet jak jsem dopadl.

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #10 on: February 28, 2012, 11:14:58 AM »
@HenryCZ - prave byl uvolnen fix, ktery by mel zabrat i v predchozich pripadech (jako vas) kdy se zobrazoval "error 2 nebo 11" pro instalace s rozbitym avast setupem. Stahnete FixUpdate.exe z http://forum.avast.com/index.php?topic=94514.msg752850#msg752850
Quality is also a feature.

HerryCZ

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #11 on: February 28, 2012, 11:54:52 AM »
Hih, pozde. Nouzovy rezim mi padal do BSOD (nechapu proc, ale budiz). Tak jsem nabootoval widle normalne a v AVASTu odebral ochranu proti deinstalaci. A pote pouzil aswclear.exe. Po odinstalaci jsem restartoval a nainstaloval znovu avast. A vse OK.

Baudis

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #12 on: February 28, 2012, 03:03:43 PM »
fixUpdate zabral a aktualizace zase šlapou a já jsem opět spokojený uživatel takto schopného antivirového programu. Děkuji Pavel.

pm34

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #13 on: March 02, 2012, 02:04:43 PM »
dobrý den, jsem počítačový analfabet. před nějakým časem mi přestala fungovat aktualizace avastu. (méněn program) na jednom fóru jsem se dozvěděl, že to způsobil jakýsi vadný balíček, včera mi kamarád pomocí aswClear.exe odinstaloval avast a znovu naistaloval poslední verzi. chvíli vše fungovalo jak má. nyní ovšem, neuplynolo ani 24 hodin, je vše při starém. aktualizace opět nefungují, jen se píše věčné inicializuji - čekejte prosím... a nic.
co si mám počít? kde je chyba. avast opět vypustil další vadný balíček a je tedy nutné vše řešit pomocí aswClear.exe?
jsou takové nedostatky u avastu normální? používám ho už dlouho, ale tohle je poprvé, kdy mi začíná skutečně lézt na nervy.
díky za radu i odpověď.

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #14 on: March 02, 2012, 02:44:00 PM »
Dobry den,
pro opravu prosim zkuste http://public.avast.com/supp/FixUpdate.exe Tim by se mel program vratit to funkcniho stavu.

Quality is also a feature.