Author Topic: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6  (Read 44321 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pm34

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #15 on: March 02, 2012, 04:51:28 PM »
díky, zadařilo se. mějte se. s přáním fajn víkendu!

smallpea

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #16 on: March 07, 2012, 03:49:58 PM »
Dobrý den,mam avast internet security a potykal jsem se s temi samymi problemy o kterych se tady pise  a stale odinstalovaval a naistalovaval....po dnesní aktualizaci na ver 7.0.1426 a nasledne manualni kontrole programove aktualizace me program stale zada o restartovani celeho pocitace i presto,ze zadna nova verze neni nalezena a po restartu je avast ve stejne verzi (tedy 7.0.1426).nevi nekdo co s tim? akorat sem si pred 14 dny poridil plnou verzi a takhle to zlobi.... :-\ dik za info vsem!

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #17 on: March 07, 2012, 03:55:57 PM »
Dobrý den,mam avast internet security a potykal jsem se s temi samymi problemy o kterych se tady pise  a stale odinstalovaval a naistalovaval....po dnesní aktualizaci na ver 7.0.1426 a nasledne manualni kontrole programove aktualizace me program stale zada o restartovani celeho pocitace i presto,ze zadna nova verze neni nalezena a po restartu je avast ve stejne verzi (tedy 7.0.1426).nevi nekdo co s tim? akorat sem si pred 14 dny poridil plnou verzi a takhle to zlobi.... :-\ dik za info vsem!
Dobry den, pokud jste mel avast FREE a do nej vlozil licenci, tak je restart take vyzadovan. Prece jen nektere drivery atd. je potreba zavest po restartu. Zkuste tedy prosim restartovat a vse by se melo spravit.
Pokud vsak bude avast vyzadovat restart stale a opet, tak bych vas poprosil o zaslani souboru server.log z adresare c:\Program Files\Avast Software\Avast\Setup\
dekuji
Lukas.
Quality is also a feature.

smallpea

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #18 on: March 07, 2012, 06:24:38 PM »
Dobrý den,mam avast internet security a potykal jsem se s temi samymi problemy o kterych se tady pise  a stale odinstalovaval a naistalovaval....po dnesní aktualizaci na ver 7.0.1426 a nasledne manualni kontrole programove aktualizace me program stale zada o restartovani celeho pocitace i presto,ze zadna nova verze neni nalezena a po restartu je avast ve stejne verzi (tedy 7.0.1426).nevi nekdo co s tim? akorat sem si pred 14 dny poridil plnou verzi a takhle to zlobi.... :-\ dik za info vsem!
Dobry den, pokud jste mel avast FREE a do nej vlozil licenci, tak je restart take vyzadovan. Prece jen nektere drivery atd. je potreba zavest po restartu. Zkuste tedy prosim restartovat a vse by se melo spravit.
Pokud vsak bude avast vyzadovat restart stale a opet, tak bych vas poprosil o zaslani souboru server.log z adresare c:\Program Files\Avast Software\Avast\Setup\
dekuji
Lukas.

Diky Lukasi, adresar jsem nasel, bohuzel Vami jmenovany soubor v nem vubec neni... musis podotknout ze jsem bezny uzivatel moc temhle vecem nerozumim  :( p.s. avast chce stale restartovat,stav se nezmenil. Honza

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #19 on: March 08, 2012, 12:11:02 PM »
dobre, tak zkusme ty logy jednoduseji ;) Ve verzi 7 je mozno vygenerovat "Balicek pro podporu". Je to v menu avast!u "Udrzba > Podpora > Vytvorit balicek pro podporu > Vytvorit". Soubor, ktery to vygeneruje mi poslete prosim.

dekuji
Lukas.
Quality is also a feature.

pakobylkas

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #20 on: March 08, 2012, 01:01:15 PM »
Dobrý den, potřebuji radu. Nemohu opravit ani odebrat AVAST 4.8. HOME EDITION. Nelze ho odinstalovat ani pomocí nástroje aswclear. Píše mi to, že instalace není kompletní a proto nejde odinstalovat, také že je chyba RPC, také že program nejde otevřít s novinkami....AVAST 4 DATA i NEWS.htm, také že zvolený skin není v pořádku.....prostě nemohu s ním nic dělat. Avast neběží a neaktualizuje se, ikdyž jsem zadala licenční klíč. Zná někdo řešení?  děkuji

smallpea

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #21 on: March 08, 2012, 05:13:07 PM »
dobre, tak zkusme ty logy jednoduseji ;) Ve verzi 7 je mozno vygenerovat "Balicek pro podporu". Je to v menu avast!u "Udrzba > Podpora > Vytvorit balicek pro podporu > Vytvorit". Soubor, ktery to vygeneruje mi poslete prosim.

dekuji
Lukas.


dobry den Lukasi velice dekuji za pomoc.Balicek jsem vygeneroval,bohuzel se mi ho nedari pridat k teto odpovedi...je ve formatu zip.Diky. Honza

demon3

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #22 on: March 11, 2012, 03:34:18 PM »
Zdravím, po pokusu o aktualizaci virové databáze se zobrazí hláška "Posledně použitý instalační soubor byl vadný." a aktualizace neproběhne.
Poslední nainstalovaná verze je 120310-2 a ve shrnutí je u ní vykřičník.
Avast hlásí, že "systém je plně chráněn", ale Centrum akcí naopak, že "avast! Antivirus hlásí stav vypnuto".
Nějaké rady co s tím ? Díky.

karelfritscher

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #23 on: March 14, 2012, 12:28:31 PM »
Přeji pěkný den
mám podobný problém nenainstaluji Avast 7 - neodinstaluji Avast 6

Dotaz : zda by bylo řešení Vrátit se do bodu obnovení před pokusem o stažení aktualizace na novou verzi  Avast 7


Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #24 on: March 14, 2012, 01:57:53 PM »
@demon3 - bylo by mozne ziskat c:\Program Files\Avast Software\Avast\Setup\setup.log k analyze?

@karelfritscher - co presne znamena neodinstaluju? Nejde nahodou o problem popsany v http://forum.avast.com/index.php?topic=93967.msg753191#msg753191 ?
Quality is also a feature.

karelfritscher

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #25 on: March 14, 2012, 03:21:48 PM »
Quote
@karelfritscher - co presne znamena neodinstaluju? Nejde nahodou o problem popsany v http://forum.avast.com/index.php?topic=93967.msg753191#msg753191 ?


@lukas.hasik - patrně je to ten problém - aktualizace Avast 7 se v té době  nenainstalovala ( pořát to běželo a nic se nedělo)  a nejde nainstalovat ani teď . Při pokusu to řešit odinstalací Avast 6 přes ovládací panely atd. Systém napíše hlášku  :
Error reading product data from
"C\program Filles\Alwil Software\Avast5\Setup\".
Setup cannot continue.

Současná verze je  6.0.1367.0
a poslední pokus o aktualizaci databáze byl 27.02.2012  9:13:15

Mám to na Notebooku, který používám občas.

Je to tak že nestahuje aktualizace  databáze - dnes nestáhl nic - běží asi 3h - 4h
Při pokusu o ruční stažení je tam hláška - inicializace atd a nic se neděje
Vše ostatní pravděpodobně běží.

Offline igor

  • Avast team
  • Serious Graphoman
  • *
  • Posts: 11849
    • AVAST Software

karelfritscher

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #27 on: March 14, 2012, 04:42:03 PM »
Quote
http://public.avast.com/supp/FixUpdate.exe
Jo je to ono. Aktualizace na Avast 7 se zdaříla.
Děkuji moc..

smejkalova

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #28 on: April 01, 2012, 09:25:58 AM »
Dobrý den,
máme momentálně doma stejný problém, vyřešila bych ho podle Vaší nápovědy, ale bohužel nám nejde stáhnout ani ten jeden program na odinstalaci či opravu avastu.Stále to hlásí chybu....už s tím bojujeme celý týden. Tak co si počít?Prosila bych tedy o nějaký podrobný návod, třeba někde dělám nějakou fatální chybu. Děkuji

WalkerCZE

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #29 on: April 01, 2012, 03:09:11 PM »
Dobrý den,

mám momentálně taky problém, kde se Avast neni schopen aktualizovat na novejší verzi 7 a stále je 6. Avast ikonka v ozamovací oblasti je s červeným křížkem, jakýkoliv pokus o aktualizaci, přeinstalaci a odebrání jsou marná a vždy končí chybovou hláškou. Zkoušel jsem Fixupdate co zde postujete, ale ten mi napíše, že moje instalace se nezdá být problémova a utne to. Utilita mi také nefunguje protože při spuštění v nouzovém režimu mi to nahlásí, že to není kompatibilní s win32 či co a konec. Nějaký nápad?

Díky.