Author Topic: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6  (Read 44441 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #30 on: April 02, 2012, 09:09:32 AM »
Dobry den,
hlaska "neni kompatibilni s win32" se objevuje vetsinou pokud se soubor "spatne" stahne. Tzn. pokud je poskozen. Doporucil bych se jej pokusit stahnout jeste jednou.

@smejkalova - rad bych poradil, ale potreboval bych vice informaci nez "Stále to hlásí chybu....".

dekuji
Lukas.
Quality is also a feature.

smejkalova

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #31 on: April 02, 2012, 09:53:24 AM »
Když chci nainstalovat nový avast hlasí to : error reading product data from "C:/program files/alwil software/avast/setup/".setup cannot contnue  a potom an error 0 has occured. Last performed operation was:spawning

nejde odistalovat, ale to nemohu napsat, co to hlásí protože najednou dnes není v programech, ale na ploše jde otevřít.
Když ho otevřu je tam napsáno, že nepracuje at ho restartuji, ale to nejde, v registraci je napsáno registrován, koupila jsem novou licenci, ale ale když jí vložím podle návodu, tak mi to píše, že je neplatná, už to vůbec nechápu a nevím, co s tím, nejsem žádnej technik.
Dík za pomoc

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #32 on: April 02, 2012, 10:05:09 AM »
tento pripad by mel fixovat http://public.avast.com/supp/FixUpdate.exe

Po spusteni by se vas avast mel opravit a uz by se nemela objevovat hlaska "Error reading ..."
Lukas.
Quality is also a feature.

smejkalova

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #33 on: April 02, 2012, 04:05:47 PM »
To také nejde (installation doesn´t seem to have the problem this fix is supposed to solve(code 2) a ani aswclear nejde spustit. Problém je asi ve mě tedy.

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #34 on: April 03, 2012, 10:16:26 AM »
Ja myslim, ze problem bude urcite v programu ;)

Bylo by mozne ziskat od vas obsah adresare "c:\ProgramData\AVAST Software\Avast\log\" (pokud mate WinXp, tak to muze byt "c:\ProgramData\AVAST Software\Avast\log\" ?
Dale by bylo zajimave videt obsah adresare c:\Program Files\Avast Software\Avast\Setup\ - staci "dir /s". Ve vasem pripade nejspis vsude patri "alwil software" misto "Avast Software" .

diky
Quality is also a feature.

lenka.gold

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #35 on: April 07, 2012, 08:35:02 PM »
Dobrý večer, od 26/2 se mi neaktualizuje avast. Našla jsem si tady souboru FixUpdate, ale když ho spustím, tak se mi objeví hláška "Repair failed Error 5" Můžete mi poradit co s tím? Děkuji.

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #36 on: April 09, 2012, 11:57:00 AM »
@lenka.gold - dobry den, muzu se zeptat jak se hlasi avast na strance "Shrnuti > Soucasny stav" (Summary > Current Status). Bezi stity?
Pokud by stav vypadal jako na pripojenem obrazku, tak doporucuji nejprve zkusit "Opravit nyni" tlacitko.
Muzu se jeste zeptat zda se jedna o avast 6 ci 7 ? ("Udrzba > O programu avast!")

dekuji
Lukas.
Quality is also a feature.

lenka.gold

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #37 on: April 09, 2012, 12:48:55 PM »
Dobry den, jedna se o verzi 6.0.1407. Ve shrnuti/soucasny stav, mi to piše, že systém je plně chráněn, štíty zapnuty, aut aktualizace zaptnuta, vir. verze 120226-4. Děkuji. Lenka

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #38 on: April 09, 2012, 03:00:28 PM »
Muzete jeste zkusit pouzit nabidku "Opravit/Odinstalovat" po pravem kliknuti na Avast antivirus v "Ovladaci Panely > Pridat/Odebrat Programy" ? Pak vybrat nabidku "Update" nebo "Repair" (ted mi utekly ceske ekvivalenty...)
Pokud se objevi hlaska "Error reading product data from: "C:/Program Files/Alwil Software/Avast5/Setup/". Setup cannot continue.", tak jde opravdu o situaci popsanou v celem tomto vlakne a budeme dale resit jak se ji zbavit.
Mozna ale jde o uplne jiny pripad, coz by se timto melo vyloucit ci potvrdit.

pekne velikonoce
Lukas.
Quality is also a feature.

lenka.gold

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #39 on: April 09, 2012, 08:05:33 PM »
Dobrý večer Lukáši, tak jsem to zkusila a vyhodilo mi to přesně tu hlášku Vámi uvedenou. Takže nic :-\
Taky přeji pěkné velikonoce, mrknu tady za pár dnů, jestli se Vám to podařilo vyřešit a zkusím to znova  :D

Dibow

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #40 on: April 18, 2012, 12:38:21 PM »
Dobrý den Lukáši,
 já mám bohužel podobný problém. Dnes ráno jsem si přes program IObit Uninstaller odstraňoval váš toolbar na hodnocení obsahu stránek a nechtěně jsem asi dstranil i některé součásti antiviru. Teď ho nemůžu odinstalovat přes Ovládací panely (tam už ani není), ani žádnou jinou cestou. Tlačítko vámi uvedené na obrázku výše jsem zkoušel jako první, zkoušel jsem aktualizovat program a virovou databázi - nic...
Program ani nelze nainstalovat znovu, instalátor se nespustí.
Co s tím?
Díky, Jirka

lenka.gold

  • Guest
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #41 on: April 25, 2012, 08:29:02 PM »
Dobrý den Lukáši, podařilo se už najít nějaké řešení pro nemožnost aktualizace avastu? Pořád mi to nefunguje. Děkuji předem za informaci. Lenka

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Avast 7, nemožnost opravy či odinstalace nefunkčního Avast 6
« Reply #42 on: April 11, 2013, 04:56:02 PM »
Dobry den,
problem nemame nasimulovan :( Ale zkuste jeste provest update "virove databaze" - http://www.avast.com/download-thank-you.php?product=VPS5&locale=en-ww

diky
Lukas.
Quality is also a feature.