Author Topic: AVAST 7 - dlouhá prodleva při načítání web stránek (čeká na simplecdn.max.com)  (Read 10498 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lch

  • Guest
Po upgrade AVAST free antivirus na verzi 7.0.1407 (myslím, že předtím jsem měl verzi 6) je neuvěřitelně zpomalené načítání některých webowých stránek (používám prohlížeče Chrome a FF). Vždy je problém v čekání na simplecdn.maxcdn.com. Když vypnu všechny rezidentní štíty, problém "zmizí".
Zkoušel jsem vypnout jen webový a behaviorální štít, vypnout WebRep a odinstalovat doplňky pro všechny prohlížeče - nestačilo.
Prosím o informaci, co konrétního mám vypnout/nastavit, aby k prodlevám nedocházelo a přitom jsem nemusel vypínat všechny štíty (to není řešení). Jde mi čistě o "zbavení se" kontroly?? proti simplecdn.maxcdn.com.

XK-5

  • Guest
--------------
« Last Edit: March 02, 2012, 08:36:14 PM by XK-5 »

Offline chocholo

  • Poster
  • *
  • Posts: 645
  • BSC, GSC, MCP
    • Avast
Nevím co máš za systém.
V XP si najdi v system32\drivers\etc\ soubor "hosts" a doplň si na konec tyto řádky.
127.0.0.1 simplecdn.maxcdn.com
127.0.0.1 69.174.36.77
127.0.0.1 maxcdn.com
127.0.0.1 69.174.36.78
V ostatních systémech by měl být ve stejném umístění - bude pravděpodobně třeba ho upravit pod Admin účtem.
Řádky 127.0.0.1 69.174.36.77 a 127.0.0.1 69.174.36.78 jsou zbytečné.

českej antivir se připojuje kamsi do Kalifornie a není se potom čemu divit...
Nevím jak to souvisí s tímto tématem. Mimochodem avast se do ameriky připojuje minimálně 10 let, protože provoz internetových serverů tam byl až do nedávna výrazně levnější. Tím jak se ceny srovnávají, tak teď máme i servery v Evropě. V případě webu a cloud služeb jsou uživatelé směrováni na nejbližší servery.

Co se týče původního problému: Pravděpodobně je na té CDN síti hostován některý skript na Vámi navštěvovaných webech nebo data nějakého pluginu (ne avastího, tohoto CDN poskytovatele nepoužíváme) která dělají web shieldu potíže.
« Last Edit: February 28, 2012, 11:36:15 AM by chocholo »

XK-5

  • Guest
-----------
« Last Edit: March 02, 2012, 08:36:25 PM by XK-5 »

Offline chocholo

  • Poster
  • *
  • Posts: 645
  • BSC, GSC, MCP
    • Avast
Nevím jak to souvisí s tímto tématem....??
Jak jsem psal, avast! se na tyto servery nepřipojuje a ani je nevyužívá, proto jsem nechápal povzdech
Quote from: XK-5
českej antivir se připojuje kamsi do Kalifornie a není se potom čemu divit...

... Otázka je, kde se to až, jak píšete, přesměrovává.
Pro servery avastu se tak děje při překladu jmen na IP adresy na našich DNS serverech.

lch

  • Guest
Všem děkuji za odpovědi a zároveň se tak trochu omlouvám. Už jsem se "dopátral", kde byl problém. Není v AVASTu 7, ale v danných webových stránkách. Byla to jen náhoda, že se projevil zrovna hned po tom, co jsem instaloval AVAST 7. "Řešil" jsem to i na "druhé straně" (u poskytovatele stránek nebo u poskytovate služeb maxcdn) a tam s "tím něco udělali (nejsou moc sdílní, ale funguje to už). Znovu tedy díky za vaši snahu.