Author Topic: Objednávka Avastu  (Read 9326 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cejan

  • Guest
Objednávka Avastu
« on: March 06, 2012, 07:53:19 AM »
Zkušenost a doporučení:
Mám free verzi a objevila se mi česky nabídka na zakoupení placené verze Internet Security se slevou na 1 rok pro 1 PC z 990 Kč na 490Kč. Objednal jsem online a zaplatil kartou. Před zaplacením jsem měl na obrazovce cenu 490 Kč. Po zaplacení fakturu na 990 Kč, stejně tak v mailu potvrzující objednávku.
A nastal velký problém objednávku zrušit, ač je na obrazovce velkými písmeny záruka vrácení peněz do 30-ti dnů.
---
Dostal jsem z sales@avast.com mail:
Dobrý den,
Omlouváme se za tuto nepříjemnost.
Automatický objednávkový systém pravděpodobně u Vaší objednávky nepřipsal slevu.
Pokud si přejete tak Vám můžeme přeplatek vrátit a účtovat pouze částku, se kterou jste souhlasil.
S pozdravem,
Best Regards,
Vladimir Hornicek
Customer service department
AVAST Software a.s.
[Please reply leaving the message intact so we can see all the previous solution attempts. Thank you.]

Jenže já jsem chtěl vzhledem k neserióznímu chování celou objednávku zrušit podle inzerované "záruky".
Když jsem pracně našel na  www.findmyorder.com  možnosti zrušení objednávky, po odeslání se systém choval jako "mrtvý brouk" - nijak nereagoval, jako když se neprovedlo. Následující den jsem na webu u své objednávky (nešla již najít podle čisla objednávky, ale jen podle čísla kreditní karty) u textu "Předchozí vrácení" odkaz a v něm text že "bylo úspěšně zahájené vrácení...Reference pro vrácení číslo odkazu (u textu "Předchozí vrácení") a částka 500Kč. Pro toto vrácení není požadována žádná další akce." Nic víc. Přitom jsem chtěl zrušit celou objednávku pro prapodivné chování obchodu.
Současně jsem napsal stížnost na Alwil, který odpověděl z avast.obchod@alwil.com:
Dobrý den,
se systémem, který je zakomponovaný do programu nemá naše společnost nic společného a proto Vám nedokáži říci, proč Vám nabídli 2x jinou cenu.
Naše společnost je výhradní prodejce pro ČR a SR, ale bohužel výrobce společnost AVAST Software, zakomponovala do svého produktu e-schop Německého dealera.
Pokud budete mít zájem, můžete si licenci zakoupit i přes naší společnost, kde je jiný postup, po objednání obdržíte okamžitě licenční soubor a fakturu s 10-ti denní splatností.
Cenová nabídka na avast! Ineternet Security 1 licence na:
1 rok      416 Kč
2 roky    584 Kč
3 roky    750 Kč
Ceny jsou uvedeny s DPH.
Děkujeme Vám za vyjádření.

----
Závěr - nekupujte přes online nabídku z vaší free verze přes Digital River (je vidět až dole malými písmeny), je to nehoráznost, ač uvádí "Nákup bez rizika, vrácení peněz s 30denní zárukou". Je neskutečně těžké a časově velmi náročné toho dosáhnout.
Nechápu, jak může Avast připustit obejít oficiální výhradní zastoupení v ČR a dovolit neserióznímu obchodníkovi v Německu takle blbnout českou nabídkou české zákazníky.
Kupujte výhradně přes české zastoupení ALWIL - je to bez komplikací, mlžení, levnější a machinací s cenou.