Author Topic: Aktualizace AIS není dostupná přes Mirror.exe  (Read 7704 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ThomasArmy

  • Guest
Aktualizace AIS není dostupná přes Mirror.exe
« on: June 11, 2012, 11:28:42 AM »
V sobotu 9.6.2012 přestala utilita Mirror.exe nabízet a stahovat aktualizace pro Avast Pro Antivirus (resp. Avast Internet Security). Tím pádem se nám všechny Avasty verze 7 na pracovních stanicích na vnitřní síti bez přístupu na Internet přestaly aktualizovat. Můžete, prosím, obnovit původní stav, protože jinak je nám Váš Avast bez aktualizací na nic.

ThomasArmy

  • Guest
Re: Aktualizace AIS není dostupná přes Mirror.exe
« Reply #1 on: June 12, 2012, 09:42:52 AM »
Nechci to zakřiknout, ale už jsou aktualizace opět dostupné (12.6.2012, cca 9:00). Tak doufám, že je to stálý stav.
Děkuji za opravu všem, i těm, kteří mi zde na foru nedali o řešení problému žádné informace.
Pracovní stanice s výše uvedenými produkty se nám už zase pěkně aktualizují (VPS 120612-00).

ThomasArmy

  • Guest
Re: Aktualizace AIS není dostupná přes Mirror.exe
« Reply #2 on: June 12, 2012, 12:44:57 PM »
Tak jsem to zakřikl, už jsou aktualizace opět nedostupné (12.6.2012 12:30).
AVASTe PROČ?
Může se někdo, prosím, z podpory vyjádřit k probíhajícím manévrům na poli dostupnosti aktualizačních souborů pro jednotlivé produktové řady cestou utility Mirror.exe? Děkuji.

ThomasArmy

  • Guest
Re: Aktualizace AIS není dostupná přes Mirror.exe
« Reply #3 on: June 13, 2012, 10:08:09 AM »
Vidím, že problémy platících zákazníků jsou pro alespoň základní reakci v tomto fóru absolutně nepodstatné.
Asi jako zákazník přehodnotíme, jestli sumu v řádu 7mi míst v CZK za rok za podporu produktů avast! budeme dál vynakládat, když podpora není schopna za 3 dny žádné reakce.

Jan Nabelek

  • Guest
Re: Aktualizace AIS není dostupná přes Mirror.exe
« Reply #4 on: June 13, 2012, 02:53:11 PM »
Jako platící zákazník (s mnohem menší sumou) úspěšně využívám centrum podpory support.avast.com, kde řeším problémy typu falešných poplachů u specifických souborů apod. Rychlost reakce sice nebývá v řádu hodin či minut, ale většinou do jednoho dvou dnů někdo zareagoval, podle naléhavosti problému.

Děkuji za opravu všem, i těm, kteří mi zde na foru nedali o řešení problému žádné informace.
Mimochodem, to málo informací, které jste poskytnul těžko umožní někomu něco radit...  Žádná zmínka o obsahu logu, verzi management serveru apod.

ThomasArmy

  • Guest
Re: Aktualizace AIS není dostupná přes Mirror.exe
« Reply #5 on: June 13, 2012, 04:05:38 PM »
Dobrý den Paba,
děkuji za Vaši reakci, i když, jestli jsem to dobře pochopil, jste také jen zákazník, jako já.
Můžete se, prosím, podívat do adresáře \mirror\logs Vaší avastí centrální správy (např. ...\AVAST Software\Enterprise Administration\mirror\logs) na soubor status.txt (který generuje utilita mirror.exe po každém pokusu o download aktualizací)?

Aktuálně můj status.txt vypadá takto: StatusERR.png.
A když to chvíli včera fungovalo, vypadal takto: StatusOK.png.

Když to nefunguje, chybí celý řádek s položkou "avast! Internet Security: ..." a tím pádem nemám dostupné aktualizace pro tento typ produktů avast.

Mirror.exe utilitu zkouším ve dvou verzích: z avast! Enterprise Administration 7.0.205 nebo z avast! Administration Console 1.1.132.15. Přiložené status.txt soubory jsou z té první (novější).

Děkuji za ochotu.

Jan Nabelek

  • Guest
Re: Aktualizace AIS není dostupná přes Mirror.exe
« Reply #6 on: June 13, 2012, 05:49:56 PM »
Dobrý den,
já patřím mezi ty, co ještě nepřešli k "oranžovým" a trpělivě čekám na novou verzi ADNM a své managed klienty držím na verzi 4.8 pod správou ADNM. Vy používáte ABP (jak jsem zjistil v historii tohoto fóra) či jak tu webovou konzoli zrovna teď nazývají. I když jádro bude asi podobné, obávám se že konkrétně asi neporadím. Patřím k dlouholetým uživatelům ADNM od jeho počátků a pamětliv "porodních bolestí" jsem se do upgradu na novou konzoli nehnal... :-)
Z vašeho vylíčení jsem nepochopil kde je váš problém? V případě  obrázku StatusErr se neaktualizuje AV engine anebo i VPS? Pokud jen engine, tak to by zase příliš nevadilo, i když problém by se řešit měl. Pokud se neaktualizuje ani VPS, tak to je problém naléhavější.
Průběh stahování mirroru je u starého ADNM v souboru mirror.log (ve stejném adr. jako status.txt) Jde sice o jiný produkt, ale vycházet bude ze stejných základů, takže to asi zůstane podobné. Zkuste mrknout na konec tohoto souboru, zda tam nenajdete někde chybový záznam. Případně si na supportu založte účet a pošlete jim popis problému a tyto logy. (včetně setup\setup.log ten je zajímal skoro vždy) A asi můžete přidat i nějaké ini soubory, pokud v ABP ještě jsou. Já kdysi v začátcích s mirrorem problém měl, který jsem několik měsíců obcházel scriptovaným restartem služby "mirror HTTP server" než se to vyřešilo. Ale to se tehdy neaktualizoval celý mirror, ne že by se nestahovala jenom část produktů.

ThomasArmy

  • Guest
Re: Aktualizace AIS není dostupná přes Mirror.exe
« Reply #7 on: June 14, 2012, 07:54:40 AM »
Protože jsou naše vnitřní sítě odděleny od Internetu, používám utilitu mirror.exe pro načítání aktualizačních dat a přenos do těchto oddělených sítí. Funguje to tak pro celé portfolio modulů avast! řady 4.x už asi 5-6 roků (možná déle), pro řadu 6.x a 7.x to do 9.6.2012 fungovalo bez problémů taky. Takže avast! Pro Antivirus v7 (bez připojení na jakoukoli centrální správu) se bez problémů (engine i VPS) automaticky aktualizoval na vnitřní síti z lokálních aktualizačních míst. A to teď nefunguje. A protože jsme začali letos přecházet u pracovních stanic bez připojení na centrální správu na avasty nejdříve verze 6, teď i 7, tak to je celkem obrovský problém. A i přesto, že ve status.txt je uvedena verze VPS, tak se avast! Pro Antivirus NEaktualizuje vůbec. Takže nám tam teď svítí poslední aktualizace z 12.6.2012 (kdy to na chvilku znovu naskočilo) a jinak všechny pokusy o aktualizace (VPS i engine) končí s chybou HTTP 404 - soubor prod-ais.vpx nenalezen.