Author Topic: Instalace avastu na ubuntu  (Read 5864 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ucompu

  • Guest
Instalace avastu na ubuntu
« on: August 06, 2012, 07:52:09 PM »
Dobrý den

Rád bych se zeptal jestli má někdo zkušenosti s instalací avastu na Ubuntu, při instalaci přes Centrum softwaru mi napsal - "Balík neposkytuje validní kontrolní pole "Instalovaná velikost"."

Máte s tímto někdo zkušenost?

Děkuji za odpovědi

Béňa

  • Guest
Re: Instalace avastu na ubuntu
« Reply #1 on: August 10, 2012, 01:58:22 PM »
Antivirový program na ubuntu je prakticky zbytečnost. Antivirové společnosti dělají verze pro linux spíš kvůli severům, kde je často linux a na server jsou pak napojeny počíatče s Windows. Tak to tam je jako taková první ochrana.
Antivir se ještě hodí, když máte dualboo Linux+Windows, tak když Windows bdue zavirovaný, tak ho lze přes Linux odvirovat.
Pokud používáte Wine, tak ještě možná pro jistotu.

Ale jinak i přesto, že Balík neposkytuje validní kontrolní pole "Instalovaná velikost", by měl jít nainstalovat.

Na závěr dodám, že virů pro linux je tak strašně málo a navíc jsou zastaralé. Aktualizujete-li pravidelně, vůbec bych se nebál, pokud pravidelně neaktualizujete a máte-li aspoň novější vydání (10.04 a novější), tak bych se snad nebál taky.

ucompu

  • Guest
Re: Instalace avastu na ubuntu
« Reply #2 on: August 12, 2012, 06:31:45 PM »
Dobrý den

Děkuji Vám za odpověď.
Antivirový program v ubuntu chci použít právě proto, že mám dualboo Linux+Windows. Tak kdyby se ve Windows něco stalo, tak abych měl možnost nápravy.

Béňa

  • Guest
Re: Instalace avastu na ubuntu
« Reply #3 on: August 14, 2012, 12:28:40 PM »
Dobře, tak tedy ten avast! nainstalujte. Já jsem naposledy instaloval antivir, konkrétně teda avast!, do Xubuntu 10.04, protože jsem s Linuxem začínal a tak jsem tam měl Dualboot Windows a tak jsem si tam toho avasta nainstaloval, jenže mi nešlo ho aktualizovat, prostě spadnul, žádné nápady jak to spravit, nepomohly. Tak jsem tam dal Clam Antivirus a nakonec jsem stejně u Linuxu zůstal, takže Windows zůstal jen kvůli uživatelům na fórech.