Author Topic: Nefunkčnost dlaždic od Windows v osmičkách.  (Read 5271 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Heimdall

  • Guest
Nefunkčnost dlaždic od Windows v osmičkách.
« on: March 20, 2013, 08:54:53 AM »
Mám otázku. Po instalaci avast! Internet Security mi přestaly fungovat některé dlaždice ve startu u Windows 8 a to především ty od Microsoftu. Na jejich podpoře mi samozřejmě poradily, že některé antivirové programy třetích stran, mezi jmenovanými byl i avast, toto způsobují a opět samozřejmě mi poradili kompletní odinstalaci a používání jejích předinstalovaného defendru a firewallu, že prý je dostatečný. Ovšem jí vím své. Prosím o nastínění nějaké možnosti zda je reálné toto nějak srovnat abych mohl dlaždice používat a zda je možné, že toto způsobuje avast. Nehodlám se totiž tohoto skvělého bezpečnostního balíko zbavovat. To raději oželím dlažbu. :)
Díky Honza

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Nefunkčnost dlaždic od Windows v osmičkách.
« Reply #1 on: March 20, 2013, 12:59:05 PM »
Muzu se zeptat jakou verzi avastu (cislo) pouzivate?
"přestaly fungovat některé dlaždice" znmena, ze "nedelaji nic" po kliknuti a nebo, ze zmizely?

Neni neco v nejakem logu nebo eventvwr?
diky
Quality is also a feature.

Heimdall

  • Guest
Re: Nefunkčnost dlaždic od Windows v osmičkách.
« Reply #2 on: March 20, 2013, 02:16:40 PM »
Dlaždice nezmizí, jen například u store přeskočí po kliknutí ikona tašky do rohu zelené plochy, načítací kruh se roztočí vedle ní a točí se a točí a nic. Nebo kalendář po kliku naskočí jen bílá plocha a nic. Verze avastu je 8.0.1483. Zkusil jsem kompletní odinstalaci avastu včetně oddinstalačního nástroje v nouzáku a dělalo to pořád. Tedy ty dlaždice  :) takže problém nejspíše nebude v avastu (který je mimochodem už zpět), ale někde jinde. Pokusím se ještě to pořešit s Microsoftem. Snad budou vědět co s tím a nebudou se vymlouvat na avast. Koneckonců  já tu dlažbu zas tak k životu nutně nepotřebuju.

martin21

  • Guest
Re: Nefunkčnost dlaždic od Windows v osmičkách.
« Reply #3 on: August 09, 2013, 07:14:10 PM »
mám podobný problém - jestliže je zapnutý behaviorální štít, tak například pod Win 8 nefunguje Taskmanager - jen se objeví a zmizí. Dále třeba nefunguje Konfigurace systému, práce s obrázky atd. Buď musím vypnout štíty nebo přidávat jako důvěryhodné aplikace do behaviorálního štítu:

C:\Windows\System32\Taskmgr.exe
C:\Windows\ImmersiveControlPanel\SystemSettings.exe

přece nebudu zjišťovat všechny aplikace, co tam mám napsat...
Nepřipadá mi, že by Avast byl zrovna kompatibilní s Win 8. Navíc, ve správci úloh je stále jako 32bit! ?

Avast! Pro Antivirus 8.0.1489
Windows 8 Pro 64bit CZ

martin21

  • Guest
Re: Nefunkčnost dlaždic od Windows v osmičkách.
« Reply #4 on: August 09, 2013, 09:08:11 PM »
Behaviorální štít může být zapnutý, ale musí se vypnout položka: Sledovat neautorizované zásahy do systému
« Last Edit: August 12, 2013, 09:46:31 AM by martin21 »