Author Topic: Avast blokuje uruchamianie programu ?  (Read 20248 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kzbyszek

  • Guest
Avast blokuje uruchamianie programu ?
« on: April 17, 2013, 08:39:13 PM »
Temat ze znakiem zapytania. Podejrzewam avasta8 ale nis jestem na 100% pewien. Od lat używam programu grupującego skróty do innych aplikacji. Program Fast Launcher bardzo wygodny, pozwala zachować idealnie czysty pulpit i łatwo wywołać go skrótem klawiaturowym. Nie miałem z nim problemu nawet po przejściu na windows 8 i dopiero po aktualizacji Avasta do wersji 8 program przestał się uruchamiać. W opcjach ma właczone uruchamianie wraz ze startem systemu, w rejestrze w HLM/software/microsoft/windows/current version/run istnieje wpis ze ścieżką do programu. Próbowałem go również dodawać do autostartu użytkownika i NIC!!. Wszystkie inne programy sie uruchamiają a ten nie. Poza Avastem mam jeszcze z ochrony ComodoPersonalFirewall ale w nim wpisałem program do zaufanych aplikacji. Niestety ale podejrzewam o ten stan Avasta. Jeśli ktoś ma podobne problemy albo wie jak je rozwiązać to bardzo proszę o pomoc.

Offline Ewelinaa

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 101
Re: Avast blokuje uruchamianie programu ?
« Reply #1 on: April 18, 2013, 01:03:06 PM »
Witam,
wyłącz avast! (kliknijj prawym przyciskiem myszy na ikonce, wybierz: Sterowanie osłonami -> Wyłączyć osłony) i sprawdź, czy program działa.
Dowiemy się, czy to avast! go blokuje.

kzbyszek

  • Guest
Re: Avast blokuje uruchamianie programu ?
« Reply #2 on: April 18, 2013, 01:44:35 PM »
Wyłączenie osłon niczego nie zmienia, to oczywiście przemawia na korzyść Avasta. Podejrzewam go tylko dla tego, że problem pojawił się tuż po aktualizacji do versji 8. Po ponownym uruchomieniu kompa program już nie wystartował. Przez miesiąc przerabiałem wszystkie możliwe porady dotyczące autostartu programów w windows 8 i do niczego nie doszedłem.

Offline Ewelinaa

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 101
Re: Avast blokuje uruchamianie programu ?
« Reply #3 on: April 18, 2013, 02:12:26 PM »
spróbuj reinstalację (przy okazji po usunięciu avast!a można sprawdzic, czy program działa)
1. usunąć avast! w trybie awaryjnym z użyciem narzędzia: http://www.avast.com/uninstall-utility
2. uruchomić ponownie komputer i zainstalować ponownie http://www.avast.com/download-software