Author Topic: [SOLVED] Avast nie przepuszcza poczty email  (Read 21282 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kand

  • Guest
[SOLVED] Avast nie przepuszcza poczty email
« on: May 03, 2013, 10:07:03 AM »
Witam wszystkich użytkowników Avasta i pozdrawiam z Gdyni :) Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z przychodzącą pocztą która jest blokowana po stronie antywirusa. Jako klienta poczty używam Thunderbirda. Otóż gdy jest uruchomiony moduł ochrony poczty wówczas nie przechodzą maile przychodzące, natomiast maile wychodzące są przepuszczane, ale nie mogą zapisać się w folderze wiadomości wysłanych. Dodatkowo nie ma możliwości wyświetlenia folderów do subskrypcji IMAP. Po wyłączeniu ochrony poczty i restarcie Thunderbirda poczta przechodzi i wszystko inne też wraca do normalnego zachowania. Wszystko z wyjątkiem Avasta, gdyż po ponownym włączeniu modułu ochrony poczty, a przed restartem Thunderbirda niby wszystko działa ale tak naprawdę wiadomości nie są skanowane. Poza tym po restarcie Thunderbirda poczta znów nie zostaje przepuszczana. Nie mam pojęcia co się stało lub co robię źle. Nadmieniam, że zarówno Avast jak i Thunderbird zostały zaktualizowane do najnowszych wersji. Proszę o pomoc :)
« Last Edit: May 03, 2013, 04:38:47 PM by kand »

Offline Ewelinaa

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 101
Re: Avast nie przepuszcza poczty email
« Reply #1 on: May 03, 2013, 10:51:51 AM »
Witam,

czy podczas problemu wyskakuje jakieś okienko z informacją o błędzie?
Jeśli jest to informacje o certyfikacie, spróbuj: http://www.avast.com/pl-pl/faq.php?article=AVKB91#artTitle

kand

  • Guest
Re: Avast nie przepuszcza poczty email
« Reply #2 on: May 03, 2013, 11:01:35 AM »
Dzięki za odpowiedź  :) Podczas wysyłania brak innych alertów poza informacją o niemożności zapisania poczty w folderze wysłanych, a podczas pobierania nic się nie pokazuje  ::). Co do rozwiązania które przesłałaś to niestety w moim przypadku w magazynie certyfikatów brak 'avast! Mail Scanner Root' by go zaimportować do Thunderbirda. Zaznaczam, że po wyłączeniu skanowania SSL wszystko jest OK :) Skąd wziąć taki certyfikat?  Może jakieś inne pomysły :)
« Last Edit: May 03, 2013, 11:12:52 AM by kand »

Offline Ewelinaa

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 101
Re: Avast nie przepuszcza poczty email
« Reply #3 on: May 03, 2013, 11:19:14 AM »
spróbujemy reinstalacje.
1. usunąć program z narzędziem: http://www.avast.com/uninstall-utility
2. zainstlowac ponownie z http://www.avast.com/download-software
Czy pomogło?

kand

  • Guest
Re: Avast nie przepuszcza poczty email
« Reply #4 on: May 03, 2013, 11:44:35 AM »
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc :) Niestety ostatnia porada nie rozwiązała problemu. Nadal też nie ma certyfikatu Avast w magazynie certyfikatów Windows. Nadal, by móc odbierać pocztę muszę wyłączyć skanowanie SSL lub wyłączyć ochronę poczty. Jakie znaczenie ma to czy mam uruchomione skanowanie SSL?

Offline Ewelinaa

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 101
Re: Avast nie przepuszcza poczty email
« Reply #5 on: May 03, 2013, 02:24:53 PM »
w tej chwili avast! jest w stanie skanowanie i połączenia SSL. Ta zmiana została wprowadzona w 8 wersji.
Prosze najpierw wyeksportować certyfikat jak jest napisane w artykule, udało się?

kand

  • Guest
Re: Avast nie przepuszcza poczty email
« Reply #6 on: May 03, 2013, 02:36:08 PM »
Chętnie bym go wyeksportował, bo jak czytam w Internecie to jedyna droga do sukcesu :P, ale, jak napisałem wcześniej, w moim magazynie certyfikatów (certmgr.msc) nie ma żadnego dla programu Avast :( Zgodnie z informacją z innej strony spróbowałem uruchomić Windows Update, ale brak jakichkolwiek aktualizacji dla systemu.

Offline Ewelinaa

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 101
Re: Avast nie przepuszcza poczty email
« Reply #7 on: May 03, 2013, 02:45:05 PM »
na pewno przeinstalowaś program avast!?
Nie ma tu certyfikatu? Tools->Options->Advanced tab->Certificates tab->View Certificates->Authorities tab
po polsku pewnie Narzędzia->Zaawansowane->Certyfikaty->Wyświetl certyfikaty->Organy certyfikacji
?

kand

  • Guest
Re: Avast nie przepuszcza poczty email
« Reply #8 on: May 03, 2013, 03:07:07 PM »
Tak, najpierw odinstalowałem avast! za pomocą programu aswclear, a następnie zainstalowałem najnowszą wersję programu Avast (8.0.1488.286)  i jak napisałem wcześniej nadal go brakuje. Żeby było jasne: szukam certyfikatu o nazwie 'avast! Mail Scanner Root' w oknie programu certmgr.msc w 'Zaufane główne urzędy certyfikacji->certyfikaty' (zgodnie z opisem tam powinien znajdowac sie certyfikat o nazwie 'avast! Mail Scanner Root', ale go tam nie ma. Gdybym go tam znalazł wyeksportowałbym go, a następnie zaimportował do programu Thunderbird. Może istnieje inny sposób pozyskania tego certu?

kand

  • Guest
Re: Avast nie przepuszcza poczty email
« Reply #9 on: May 03, 2013, 04:19:42 PM »
Po raz kolejny przeinstalowałem antywirusa ( tym razem przez aplet "dodaj usuń programy") i okazało się  że rzeczony certyfikat pojawił się w magazynie certyfikatów Windows :)  Wyeksportowałem go na pulpit a następnie zaimportowałem do Thunderbirda do zakładki "organy certyfikacji". Usunąłem pozostałe wpisy dotyczące Avasta znajdujące się w zakładce "serwery" i Thunderbird zaczął normalnie działać :D Temat do zamknięcia. Dziękuję za pomoc Ewelinaa :)
« Last Edit: May 03, 2013, 04:49:31 PM by kand »

Offline Ewelinaa

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 101
Re: [SOLVED] Avast nie przepuszcza poczty email
« Reply #10 on: May 06, 2013, 11:48:40 AM »
Dzięki za info :-)