Author Topic: Po zakupie licencji.  (Read 5636 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Po zakupie licencji.
« on: December 18, 2015, 09:23:53 AM »
Witam.

Kilka dni temu kupiłem Avast Internet Security. Maila z kodem aktywacyjnym dostałem, wszystko elegancko. Założyłem konto, w programie klikam "użyj licencji", po czym przełącza mnie do ustawienia -> Aktualizacja i... problem. Aktualizacja w toku, krok 1/3, zachowywanie pakietu, to może potrwać. Więc czekam. Po 11 godzinach zaglądam z powrotem do laptopa i NIC NIE DRGNĘŁO!!! Kombinowałem na wiele sposobów ale cały czas postęp zatrzymuje mi się w tym samym, wyżej opisanym momencie..

Jesteście mi w stanie pomóc albo chociaż wskazać gdzie składać skargę? W końcu 79 zł piechotą nie chodzi, a licencja nie jest ważna od momentu aktualizacji tylko zakupu licencji. A dni uciekają..

Z góry dzięki,
Michał

REDACTED

  • Guest
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #1 on: June 07, 2016, 08:32:48 AM »
Też bym chciała wiedzieć jak mogę odzyskać swoje pienądze >:(

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #2 on: June 21, 2016, 10:51:08 PM »
Witam, proszę spróbować:

1. Użyć instalatora offline http://files.avast.com/iavs9x/avast_internet_security_setup_offline.exe
Jeśli to nie pomoże to

2. Całkowicie usunąć Avasta. Można do tego celu wykorzystać Avast Clear https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility
A następnie zainstalować najnowszą wersję ponownie z odnośnika podanego w pkt. 1

Proszę o info czy zadziałało.

REDACTED

  • Guest
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #3 on: June 23, 2016, 11:41:28 PM »
Zamówiłam Avast i wpłaciłam kartą 159 złotych w dniu 15. czerwca 2016 r. Nie otrzymałam żadnego potwierdzenia złożonego zamowienia, nie otrzymałam licencji, nie otrzymałam faktury, otrzymuję pogróżki, że moja licencja wygasa za 48 godzin.Nie da się wysłać wiadomości pod linkiem, podanym w odpowiedzi na najczęściej zadawane  pytania, bo tam musi być wpisany numer zamówienia. A ja nie dostałam potwierdzenia zamówienia i nie mam numeru zamówienia.Błędne koło, coś z tym trzeba zrobić. Skasowaliście pieniądze, a w zamian NIC nie ma !!!! Nawet nie ma jak napisać wiadomości. Więc piszę tutaj, choć nie mam nadziei na odpowiedź jakąkolwiek.
Teresa

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #4 on: June 24, 2016, 10:15:46 AM »
Witam. Bardzo nam przykro że tak się stało. Proszę jednak pamiętać, że firma TECH-SAS nie jest producentem oprogramowania. Nie do nas spływają Państwa zamówienia - te ze strony avast.com czy też bezpośrednio z okna programu. My jesteśmy niezależnym sprzedawcą - mamy swoją stronę www, swój sklep. [PS. Licencje zakupione u nas wysyłamy max w jeden dzień roboczy.]

Tutaj na forum udzielamy pomocy nieodpłatne, w formie wolontariatu, bez profitów, bez obowiązku bo chcemy i lubimy pomagać.

W Pani przypadku w pierwszym kroku sprawdził bym historię konta gdzie poszły Pieniążki, być może w tytule jest jakiś numer zamówienia. Program był kupowany jako nowy czy kontynuacja? Był kupowany z okna programu czy na jakieś stronie www?

Być może problem będzie się dało rozwiązać umieszczając zgłoszenie na stronie https://pl.support.avast.com/support/tickets/new

REDACTED

  • Guest
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #5 on: June 27, 2016, 10:48:30 AM »
Dziękuję bardzo za reakcję.
Ja płaciłam za przedłużenie licencji (kontynuacja) bezpośrednio z okna programu chyba, ze zdenerwowania nie pamiętam dokładnie. Płaciłam kartą, na wydruku potwierdzenia z banku mam kwotę transakcji: 159,00 zł, typ transakcji: zakupy data transakcji: 2016-06-14; data rozliczenia: 2016-06-15; moje dane,potem opis: DRI*AVAST Softw  Shannon,Co IEIE, nic więcej, nie ma żadnego numeru zamówienia. Proszę o pomoc, co robić dalej.

REDACTED

  • Guest
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #6 on: June 27, 2016, 10:52:47 AM »
p.s.
Na stronie, którą Pan zalinkował probowałam już wcześniej napisać wiadomość, ale tam trzeba podać numer zamówienia, jest to pole obowiązkowe, ale ja numeru zamówienia nie mam i bez tego żadna wiadomość nie może być wysłana. Błędne koło.

REDACTED

  • Guest
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #7 on: June 27, 2016, 11:06:16 AM »
Sprawdziłam przed chwilą okienko Avast. Jest zielony "ptaszek" :) i napis " jesteś chroniony", oraz - program Avast nieaktualny, osłona antyspamowa aktywna, ogniowa aktywna, u góry zielony pasek z napisem "uaktualnienie". Czy to oznacza, że licencja jest przedłużona? Sprawdziłam pod "subskrypcja" i tam jest napisane, że jest ważna do 25-06-2018. Czy to oznacza, że wszystko jest OK? Jeżeli tak, to gdzie szukać faktury? Przepraszam, że zadaję takie proste i może dla Was oczywiste pytania. Mam 62 lata i nadal pracuję, program jest mi potrzebny, cieszę się, że jeszcze rozumiem to i owo, ale czasami wymiękam :(

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #8 on: June 27, 2016, 12:21:19 PM »
Wygląda na to, że Pani licencja została przedłużona automatycznie. :)

Czy podczas składania zamówienia zaznaczyła Pani opcję, że chce mieć Fakrurkę?
Jeśli tak to pewnie przyjdzie na maila.

PS. My za Avasta dostajemy faktury dopiero pod koniec miesiąca.

REDACTED

  • Guest
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #9 on: June 27, 2016, 12:46:36 PM »
Dziękuję :)
To może jeszcze napisze mi Pan co w przyszłości robić, żeby takie przdłużenie licencji kupować u Was, u polskiego dystrybutora, a nie "niewiadomogdzie"? Na okienku Avasta są zakodowani jacyś inni dystrybutorzy.

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #10 on: June 27, 2016, 12:53:34 PM »
Najlepiej wejść na naszą stronę, tam jest system szybkich płatności DotPay - pieniądze praktycznie w czasie rzeczywistym są u nas i od razu możemy się brać za realizację zlecenia.
Do przedłużenia potrzebny jest dotychczasowy numer klienta - żebyśmy mogli zweryfikować czy faktycznie należy się rabat za przedłużenie. Taka weryfikacja trwa zazwyczaj 1 dzień roboczy.
W przypadku nowych licencji jest szybciej bo po prostu generujemy plik i wysyłamy do klienta.

Ewentualnie można do nas dzwonić, albo pisać przez to forum, tylko tu trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli wyśle się zwykły przelew to on może iść jakiś czas + potem jeszcze weryfikacja więc to może zejść 2-3 dni...

Najszybciej i najbezpieczniej przez stronę www.

Link podany jest poniżej...

REDACTED

  • Guest
Re: Po zakupie licencji.
« Reply #11 on: June 27, 2016, 01:13:46 PM »
Dziękuję, miłego dnia :)