Author Topic: Avast Pro nejde odinstalovat ani nástrojem avastclear.exe (avastclear10r4.exe)  (Read 2728 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Dobrý den,

koupil jsem si licenci Avast Pro Antivirus a licenční klíč nejde zadat do expirovaného programu (verze: 11.1.2253), který mám nainstalován (hlásí: "Požadavek momentálně není možné zpracovat, zkuste to prosím později. (-2147195904)" Toto hlásí kdykoliv, prostě pořád. Přitom internet a vše ostatní funguje normálně.)

Proto jsem si řekl, že Avast odinstaluji a znovu nainstaluji. To však nejde. Při pokusu přes správce programů ve Windows po kliknutí na odinstalovat neudělá ani po hodině žádnou akci, úplně ignoruje povel k odinstalaci.
Při použití odinstalačního souboru avastclear.exe nebo avastclear10r4.exe pouze naběhne logo Avast okolo kterého se točí oranžový ukazatel a stále a stále se jen točí. Vůbec nic nepokračuje (i v nouzovém režimu).
Podobně se projevuje i nový instalační soubor. Jen se točí a točí a nic se nestane.

Co mohu dělat? Program nejde odinstalovat, přeinstalovat a vlastně ani vypnout (Při pokusu o zastavení úlohy avast přes správce úloh píše "přístup odepřen" i přesto že jsem administrátor)
OS Windows 7 Profesional

REDACTED

  • Guest
Dobrý den,
Začneme postupně, mate starou verzi programu, proto tam pravděpodobně nejde zadat klič.
Pokud se Avast braní odinstalování, zkuste v nastavení avastu: Nastavení -> řešení problémů -> odškrtnout volbu "zapnout sebeobrané mechanizmy programu avast".
Pak zkuste Avast odinstalovat pomocí ovládacích panelů ve Windows.

Pokud ani tohle nezabere a říkáte, že tohle jste zkoušel: https://www.avast.com/cs-cz/faq.php?article=AVKB10.

Je možné, že v systému bude nějaká breberka....