Author Topic: Avast free - historie útoků  (Read 2264 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Avast free - historie útoků
« on: July 06, 2016, 11:17:06 PM »
Možná se pletu, ale mám pocit, že jsem kdysi měl možnost prohlédnout si historii útoků na můj počítač, kterým Avast zabránil. V současnosti tuto možnost marně hledám. Hledám špatně nebo tuto možnost Avast nemá ? Mám instalovanou poslední verzi 12.1.2272. Děkuji za odpověď.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast free - historie útoků
« Reply #1 on: July 07, 2016, 09:37:09 AM »
Dobry den,
Tohle je mozne sledovat AIS - tam je v zaznamech firewalu videt blokovany provoz. Ve verzi FREE toto myslim neni a asi nikdy nebylo...
A co se tyka utoku viru a jine haveti, byla tato historie - statistiky, bohuzel docasne odstranena (zpusobovala unik pameti), aspon co jsem slysel, mohla by byt nasezena zpet koncem roku...
« Last Edit: July 07, 2016, 09:40:36 AM by Pavel3 »

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Avast free - historie útoků
« Reply #2 on: July 07, 2016, 10:53:14 AM »
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Možná jsem se nevyjádřil dost přesně, pokusím se popsat, o co mi jde. Včera jsem
potřeboval informace z určité webové stránky, ale AVAST mi oznámil, že zabránil hrozbě ... a stránku
neotevřel. Volba "Zobrazit poslední pop-up" mi znovu tuto zprávu zobrazila. Dnes už tato volba je
nepřístupná, nevím, zda se zprávy mažou při restartu PC, v helpu AVASTu marně hledám nějaké informace o této
možnosti. Při komunikaci se správcem daného webu bych potřeboval přesné znění dané zprávy pro potřeby další
analýzy, bohužel nemám fotografickou paměť. Nejde mi tedy o žádné statistiky, pouze o možnosti ukládání
varovných zpráv.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast free - historie útoků
« Reply #3 on: July 07, 2016, 07:56:33 PM »
Tak tu Vam moc nepomuzu, snad nekdo z Avastu.
Posledni pop-up si myslim je pouze do restartu PC..., mozna by se neco naslo log souborech, snad nekdo poradi...

Mam Win1064bit, neco sem nasel tu:
C:\ProgramData\AVAST Software\Avast\log\nshield.log

Snad Vam to trosku pomuze.
« Last Edit: July 07, 2016, 08:02:29 PM by Pavel3 »