Author Topic: Brak Internetu  (Read 2629 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Brak Internetu
« on: September 02, 2016, 06:41:12 PM »
Od kilku dni, posiadając Avasta Premier - nie mogę połączyć się z Internetem (Wi_Fi). Wyłączając wszystkie aktywne osłony Połączenie wraca do normy.
Natomiast, mając wszystko włączone w Avaście- a jeśli rozłączę się z Internetem i połączę z powrotem - Zapora ogniowa wyświetla Monit o połączeniu z Nową siecią - chociaż ciągle to ta sama.
Wybieram, że ta sieć jest przyjazna i prywatna. Ale Internet nie działa. Chociaż w Ustawieniach Zapory  - mam zieloną "wtyczkę" - tak jakby połączenie było.

Nie mam w ustawieniach Karty sieciowej nic ze słowem "Avast"  :o

Śmigam na : Windows 10 - po Anniversary Update. Wersta 1607  (czyli chyba zassał najnowsze Update) :P
                     Asus F550J


Nie wiem jak naprawić ten problem - po przecież nie będę za każdym razem wyłączał Osłony - jak będę chciał korzystać z Internetu.

Dzięki za Odpowiedź i ewentualną Pomoc  ;D


P.S. Możecie pisać, co i jak zrobić - tyle to się znam :) Tylko nie wiem, co ten Avast świruje u mnie w Lapku :D

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Brak Internetu
« Reply #1 on: September 06, 2016, 05:11:45 PM »
Czy ustawienie statycznych adresów DNS rozwiązało problem?

REDACTED

  • Guest
Re: Brak Internetu
« Reply #2 on: September 28, 2016, 09:21:52 PM »
Mam bardzo podobny problem na Windows 7

Pojawia się z częstotliwością około 50-70% (czyli w przypadku 30-50% uruchomień systemu Internet działa)

W przypadku wystąpienia problemu żadne operacje w rodzaju dodania dodatkowej reguły dla przeglądarki, nic nie pomaga.
Połączenie internetowe jest dostępne tylko i wyłącznie po wyłączeniu zapory.
Albo naprawieniu instalacji Avast i następnie ponownym uruchomieniu komputera (ale tylko do wyłączenia systemu, potem problem powraca).

Ustawienie statycznego adresu DNS nie pomogło
« Last Edit: September 28, 2016, 09:29:21 PM by filip.krause »

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Brak Internetu
« Reply #3 on: October 10, 2016, 03:03:20 PM »
A spróbuj tak :
Kliknij start -> Uruchom -> Wpisz DEVMGMT.MSC i naciśnij Enter
Albo wejdź do Panelu sterowania, w menadżer urządzeń.

Następnie rozwiń Karty sieciowe i sprawdź czy nie masz tam za dużo poninstalowane jakichś adapterów dziwnego pochodzenia (możesz podesłać zrzut ekranu). Możliwe, że Avast działa dobrze, bo blokuje ruch, który próbuje ktoś przechwycić.