Author Topic: Další změna vzhledu  (Read 2264 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Další změna vzhledu
« on: March 01, 2017, 08:02:24 AM »
Zdravím,
musím podotknout že jsem velmi zklamaný z další změny designu. Nechápu co je to dnes za módu ty přehnaně velké ikony a texty (i když zřejmě jde o podporu dotykových zařízení) a už vůbec těžko snáším změny umístění ovládacích prvků. Prosím, zvolte jedno a to využívejte, po každé aktualizaci mi trvá než cokoliv najdu strašně dlouho a nikdy to není na stejném místě. Navíc z posledního Vám úplně vypadlo něco jako místo pro nákupy, kdy všechno co se dalo dokoupit bylo na jednom místě a nabídky zlevněných služeb si jsem si tam mohl v klidu prohlédnout. Včera jsem dostal nabídku na verzi Premier, která mě cenově zaujala, ale protože nebyl čas se ji ihned věnovat, už ji nikde nemohu nalézt. Už je to snad přes dva roky co jsem byl naposledy spokojený s přehledností Vašeho programu. Sám jsem programátor a pro své klienty se snažím držet co nejvíce stejný vzhled a rozložení i když vím, že se nejedná o nejlepší řešení.
Tolik moje připomínky. Abych však nekončil negativně, jsem velmi spokojený s prací, kterou odvádíte co se týče ochrany počítačů i mobilních zařízení a i přes výše vypsané připomínky jsem vlastně spokojeným zákazníkem, kterému se vždy dostalo odpovědi, když měl s něčím potíž a kterému spokojeně šlape každý stroj který Avast chrání.

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Další změna vzhledu
« Reply #1 on: March 01, 2017, 10:06:54 AM »
Mluvíte mi z duše, sám jsem chtěl podobný názor napsat. Pracuji mnoho let jako vývojář SW a vím, jak uživatelé reagují na přeházení ovládacích prvků. Nevím, co některé vývojáře vede k tomu, aby totálně předělali uživatelské prostředí, ale asi se domnívají, že pak si jejich šéfové řeknou, že asi hodně pracovali. Už jen čekám, kdy tento trend převezmou výrobci aut a přehodí brzdu s plynem a stěrače s blinkrama.  ;D

Offline OndraM

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 147
Re: Další změna vzhledu
« Reply #2 on: March 02, 2017, 09:35:16 AM »
Na jednu stranu chapu vase vytky, taky jsem mel rad DOS a na T602 jsem nedal dopustit a co neni napsany ver Fortranu proste uz neni ono, ale na druhou stranu neni mozny ustrnout a obcas se clovek s necim musi rozloucit, aby se posunul dal. Obzvlast kdy stavajici reseni neni pojato moc logicky a rozsiritelne s vyhledem do budoucna. Uznavam, ze ted je to pomerne radikalni koncepcni zmena oproti minule verzi, nicmene takova (doufejme), ktera by nam mela dat par let prostor ji dale nekolik let rozvijet. Jeji struktura vychazi z modularity komponent, tak, aby je slo snadno pridavat odebirat, pripadne distribuoovat samostatne. Zaroven jsme prechazeli na uplne jine zobrazovaci jadro, takze byla prilezitost to cele postavit znovu.

Chapu, ze je neprijemne, kdyz si clovek musi zvykat na nove veci a u rady veci na to taky dost nadavam, ale je treba brat v potaz, proc se ta zmena deje.

A abych vas zneklidnil, mam pocit, ze vyrobci aut, se svymi bezpecnostnimi pasy, airbagy, navigacemi, klimatizacemi, HUD, posilovaci a asisteny rizeni, samoridetelnymi auty uz to "prevzali" davno pred nami. ;-)

Kazdopadne, mate-li tipy konkretni tipy, jak prehlednost zlepsit k vasi spokojenosti, sem s nimi.

REDACTED

  • Guest
Re: Další změna vzhledu
« Reply #3 on: March 02, 2017, 10:21:08 AM »
Samozřejmě chápu, že čas od času je nutné obměnit i vzhled kvůli funkčnosti, jen je potřeba zvážit jak často je nutné to dělat. Věřím, podle toho co píšete, že dalších designových změn se v brzké době nedočkáme. Mě jen přišlo že za poslední čtyři roky se vzhled měnil snad každý rok (neověřená informace, nejspíš trochu přeháním). A tak jsem měl potřebu svůj názor vyjádřit.

Co se týče DOS, dávám Vám za pravdu  8) i když momentálně dávám přednost Linuxu.

Žádné konkrétní tipy kromě obnovení nákupní části však nemám. Možná, že až si zvyknu na nové uspořádání, tak na něco přijdu a pak se určitě rád ozvu :) .

REDACTED

  • Guest
Re: Další změna vzhledu
« Reply #4 on: March 11, 2017, 09:31:18 AM »
dobrý den,přidávám se k vyjádření zklamání nad neustálými změnami vzhledu.Jasně,čas od času a také kvůli změně technologie se to dá snést, ale u bezpečnostního programu jako je Avast je nejvíc žádoucí, aby ho uživatel pokud možno znal "Jako vlastní boty".. Útoky nejrůznějšího druhu se stále množí... Myslím, že částečně je za tím i jakýsi falešný dojem, že "co je nové, je automaticky lepší", nebo "že co je už staré a okoukané, nemůže být tak dobré..". Já jsem poslední verzi ještě nestudoval podrobněji, ale pokud na prvních pár kliků nejsem schopen najít Nastavení programu, něco je špatně.. Ale díky za Vaši otevřenost připomínkám. Ant