Author Topic: Problem z aplikacją PEM HEART SIGNATURE (do podpisywania plików)  (Read 2327 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mariusz68

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Witam

Mam pytanie czy jest możliwe aby jakaś niedawna aktualizacja (po 28 maja 2021) Avast'a Pro Antivirus mogła coś zmienić systemie WinXP SP3 32bit że w wyniku tego przestała by się uruchamiać aplikacja "PEM HEART SIGNATURE" przeznaczona do sygnowania plików "podpisem kwalifikowanym" ?
https://www.cencert.pl/do-pobrania/oprogramowanie-do-podpisu/

Nie mam 100% pewności czy to Avast jest tutaj problemem w każdym razie:

-  w/w aplikacja przestała działać na dwóch różnych komputerach z WinXP gdzie jest taka sama konfiguracja i Systemu i Avasta i programu PEM HEART SIGNATURE
- program PEM HEART SIGNATURE działał normalnie do 28 Maja na obu komputerach i tak samo teraz na obu już nie chodzi (nie był użytkowany i sprawdzany między 28 maja -tj.ostatnie użycie- a dzisiaj tj. 28 czerwca).
- program PEM HEART SIGNATURE nie wymaga połączenia z internetem ani sam automatycznie się nie aktualizuje (zaś zainstalowana wersja jest aktualna)
- XP oczywiście także sam się nie aktualizuje (zresztą i tak nie ma już żadnych updat'ów dla niego)

Z początku podejrzenia padły na ważność certyfikatów THAWTE zainstalowanych w magazynach certyfikatów -główny/pośredni- przynajmniej taki kierunek z początku obrał serwis CENCERT który zajmuje się wparciem, ale ten trop okazał się błędny.

No i teraz kolejne podejrzenie padło na Avasta......czy on mógł coś popsuć w tym temacie (np. dostęp w/w aplikacji do wymaganych dla niej kluczy) w wyniku updatu dokonanego w przeciągu ostatniego miesiąca ?

Aktualnie przy próbie odpalenia programu pojawia się okno systemowe z błędem którego dokładnie w tej chwili nie powtórzę ale to coś w stylu "Brak możliwości weryfikacji klucza z źródłem programu".

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Problem z aplikacją PEM HEART SIGNATURE (do podpisywania plików)
« Reply #1 on: July 03, 2021, 02:46:46 PM »
Czy tymczasowe wyłączenie osłon rozwiązuje problem?