Author Topic: Tichý režim a upozornenie na vírusy  (Read 2395 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Tichý režim a upozornenie na vírusy
« on: November 26, 2021, 10:54:59 AM »
Toto máte trochu nedomyslené a včera som sa kvôli tomuto tak naštval na celý avast, že som ho chcel odinštalovať, čo asi aj spravím, keď si nájdem čas na hľadanie vhodnej alternatívy.

Štandardne mám zapnutý Tichý režim, pretože na počítači potrebujem pracovať a nechcem aby ma rozptyľovali zbytočné notifikácie, ktoré ma len otravujú. Preto mám zapnutý Tichý režim. Problém je, že počas Tichého režimu sú vypnuté aj upozornenia na navštívené stránky, na ktorých je údajne vírus alebo je tam nejaký bezpečnostný problém.

Včera som potreboval niečo súrne riešiť na jednom webe - navštíviť sa dal, ale nedal sa mi spraviť export kalendára, buď to nereagovalo vôbec alebo skončilo to chybovým hlásením (reset pripojenia).

Ani mi nenapadlo, že má v tom prsty Avast, v skutočnosti Avast prerušil spojenie (viď obrázok), ale kvôli Tichému
režimu som nebol na to upozornený. Dve hodiny som hľadal problém na webe, či tam nebude problém s javascriptom napr. až náhodou som sa len tak pozrel do nastavení avastu a tam vidím kopu zablokovaných hrozieb a to len kvôli tomu, že v minulosti bola nejaká url na blackliste - teda stránka nebola zavírená, ale Avast má v nejakej databáze uložené, že kedysi daná url bola na blackliste. Keby bola zavírená, tak sa nám do firmy ozvú stovky klientov, že máme na webe vírus. Fakt díky! Úplne zbytočne som plytval časom, pretože ten váš avast nerozlišuje medzi @#$%^&! reklamnými ponukami a upozorňovaním na hrozby! Takže sa pýtam, dá sa Avast nastaviť tak, že v Tichom režime nebudem upozorňovaný na aktualizácie, reklamy, proste všetko okrem upozornenia na vírusy počas surfovania?