Author Topic: Nieznane urządzenia w sieci.  (Read 1713 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Agot

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Nieznane urządzenia w sieci.
« on: November 01, 2023, 11:25:07 AM »
Witam, mam problem z nieznanymi urządzeniami w sieci, pojawiają się pojedynczo po "usunięciu poprzedniego nieznanego urządzenia", używam filtrów MAC blokując konkretne IP mac nieznanych urządzeń, używam również filtru mac pozwalającemu wyłącznie wpisanym na listę urządzeniom podłączyć się do sieci. Szyfrowanie przełączyłem na WPA2, niestety nadal pojawia się nieznane urządzenie, za każdym razem o innym IP mac, nawet po wpisaniu na listę blokowanych. pernamentnie znika dopiero po wyłączeniu/włączeniu rutera, by pojawić się po włączeniu ponownie pod innym MAC.

Raz ta sieć dostała nazwę jakimś cudem i zamiast nieznane urządzenie, pojawiło się "Maxlinear Inc"... Jakby nic się nie dzieje, nie uświadczyłem żadnego włamania na prywatne konta czy coś, najzwyczajniej w świecie niepokoi mnie nieznane urządzenie w sieci domowej.
Zapomniałem dodać, że urządzenie jest wykrywane wyłącznie podczas skanowania sieci Avast, w ruterze takie urządzenie się nie wyświetla wcale.

Z góry będę wdzięczny za odpowiedz, bo nie jestem pewien czy powinienem robić coś w tym kierunku dodatkowo, czy pogodzić się z nieznanym urządzeniem w sieci. Skan był wykonywany z dwóch domowych komputerów, każdy wykrywa to urządzenie, nawet kiedy wyłączyłem wszystkie pozostałe urządzenia domowe.