Author Topic: Za co, pánové?  (Read 11299 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

c40

  • Guest
Za co, pánové?
« on: February 27, 2012, 10:13:38 PM »
Dnes mě avast nabídl aktualizaci na verzi 7, asi nebudu sám a po restartu mi „zamrzly“ XPéčka, vlastně celé PC.
Málem mě postihnul infarkt, protože jsem zrovna měl rozdělanou nutnou práci.
Nastal kontakt s centrem z pomocného notebooku.
Dostal jsem radu, že k okamžité opravě pomohou použít následující kroky - a teď jsou vyjmenovány kroky hodné profesionála:
- nutno počítač restartovat a spustit v nouzovém režimu /mě však stále naskakuje okno BIOSu/
- dostat se tam kam potřebuji?
- provést odinstalaci avastu pomocí avast! uninstall utility
- po odinstalaci si stáhněte a nainstalujte program CCleaner - s ním vyčistit registr i disk
- restartujte PC a poté avast znovu nainstalujte

no a v dalších diskuzích jsem narazil na informaci že:
„samozrejme bude korektne opraveno v nasledujicim updatu“

Děsivé pomyšlení na to co mne ještě čeká nebo potká mi dneska nedá usnout pakliže PC používám ne ke hraní ale k práci na webech. Nejsem IT profík, to jsem se nenaučil a po tom co tady čtu, tak zítra musím asi raději vyrazit do servisu aby mi to bezproblémové přejití na nové vydání antiviru provedli, URČITĚ NE ZADARMO. Pánové profíci – děkuji, jsem v důchodu, zrovna mi Kalousek sdělil že mi zmrazí důchod no a Vy jste mi taky pomohli, nechci Vás urazit ale doba kdy PC měli většinou jen vyštudovaní asi již minula.

1. - Co mi proradíte – nemám raději počkat až se to vše doladí a do kdy?
2. - Nebo mi dát odkaz na screenshoty jak mám postupovat /to pochopím/.
Děkuji velice
K.Houf
c4O@volny.cz

XK-5

  • Guest
Re: Za co, pánové?
« Reply #1 on: February 28, 2012, 02:09:32 AM »
-------------
« Last Edit: March 02, 2012, 08:35:24 PM by XK-5 »

c40

  • Guest
Re: Za co, pánové?
« Reply #2 on: February 28, 2012, 01:53:41 PM »
Děkuji za informace.
Pozdější stisk F8 to vyřešil /mačkal jsem moc brzy/.
Odkaz který uvádíte /je verze Professional Edition 4.8/ = na stránce uvádí jako 60denní zkušební dobu.
Já hodlám využít free vetzi s registrací na rok a tak nevím jestli tedy nainstalovat 4.8 ze stránky -
  http://www.avast.com/cs-cz/download-updat  a poté se zaregistrovat.

Připadá mi to vše jako nějaká komedie typu přejmenování TV Prima na Family
a nutnost přeladit celý přijímač  :-\

XK-5

  • Guest
Re: Za co, pánové?
« Reply #3 on: February 28, 2012, 02:21:52 PM »
-----------
« Last Edit: March 02, 2012, 08:35:34 PM by XK-5 »

Offline chocholo

  • Poster
  • *
  • Posts: 645
  • BSC, GSC, MCP
    • Avast
Re: Za co, pánové?
« Reply #4 on: February 28, 2012, 03:50:34 PM »
Instalaci verze 4.8 bych rozhodně nedoporučil.

XK-5

  • Guest
Re: Za co, pánové?
« Reply #5 on: February 28, 2012, 04:30:54 PM »
----------
« Last Edit: March 02, 2012, 08:35:52 PM by XK-5 »

Baudis

  • Guest
Re: Za co, pánové?
« Reply #6 on: February 28, 2012, 07:52:45 PM »
Já neměl sebemenší problém z žádnou novější verzí programu Avast. Od verze 5 jsem moc spokojený uživatel tohoto antivirového programu. Verze 6 byla téměř dokonalá. Žádný pomalejší systém, žádné pády, stabilita atd ..... Používám Avast na systému Win7 64bit edice a ve spojení s tímto systémem se jedná o jedinečné spojení. Verze 7 je tady a vychytává se trochu za chodu, no a co, je to software a pracuje se na něm. To je normální. Rozhodně bych se nevracel na starší verze antivirových programů, proč ? Protože jak se z dokonalují viry co se toulají po netu, musí se zdokonalit i systém co naně reaguje a samotné virové databáze prostě nestačí. Proto návrat na verzi 4.8 bych nepojal jako dobrou myšlenku, ač ochrání, tak rozhodně mu uteče více než novému a reagujícímu systému. Druhá věc je ta, že když zaplatím a mám tu možnost se chránit něčím dokonalejším, tak beru antivirový pravěk. No, každého věc. To je můj názor, proč se nevracet na slabší antivirovu alternativu.

Offline chocholo

  • Poster
  • *
  • Posts: 645
  • BSC, GSC, MCP
    • Avast
Re: Za co, pánové?
« Reply #7 on: February 29, 2012, 08:09:45 AM »
Instalaci verze 4.8 bych rozhodně nedoporučil.

Bývá vždy zvykem psát zásadní důvod...takže by mně zajímalo proč?
Osobně ji používám spokojeně do teď /bez havárií systému,s minimální náročností na systémové prostředky, s výbornou funkcí "blokování souborových operací", kterou novější verze již postrádají a kterou behaviorál zdaleka nenahrazuje,detekuje to, co novější verze, aktualizace jsou stále ještě dostupné.../

Verze 4.8 nemůže chytat to samé co verze 5 a novější, je to dáno změnami ve formátu VPS (VPS od pětky je "šikovnější"). Verze 7 má další vychytávky, které ochranu ještě vylepší.